Vyšetřování na gZW skončilo

RAKOVNÍK. Dva měsíce trvalo kriminalistům a soudním znalcům vyšetřování kauzy studenta, který bodl nožem svoji učitelku v kabinetu na Gymnázia Zikmunda Wintra v Rakovníku. „Po novém roce nám bylo policisty oficiálně oznámeno, že vyšetřování skončilo a protokol byl předán státnímu zástupci,“ uvedl k případu ředitel školy Luděk Štíbr.

Jaký bude další osud případu kvartána víceletého gymnázia, tedy záleží na státním zástupci, popřípadě i na rozhodnutí soudu.

„Od samého začátku jsme ve spojení s rodiči. Jejich prostřednictvím jsme studentovi posílali podklady, aby se mohl vzdělávat v nemocnici, kde byl hospitalizován a kde chodil i do školy. Naše a studijní výsledky z nemocnice porovnáme a z toho vzejde pololetní klasifikace,“ upřesňuje ředitel.

Připomeňme, že ve třídě, kde žák studoval, došlo po incidentu k výměně profesora matematiky. Stal se jím Vladimír Hůla. „Od té doby nevím, že by se ve třídě dělo něco mimořádného. Na studenta se mě žáci neptají. Prostřednictvím facebooku mají možná více informací než my,“ připouští Luděk Štíbr.

Možnost, že se by se student vrátil do lavice rakovnického gymnázia, škola prý nemůže nijak ovlivnit. Protože se jedná o víceleté gymnázium, je student podle zákona nejprve povinen dokončit devítiletou školní docházku.  Jeho další osud pak bude záležet hlavně na samotných rodičích. „Buď může ve studiu pokračovat bez přijímaček u nás, nebo si může dát přihlášku na jinou střední školu,“ uvádí možné varianty ředitel školy.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.