Opět okradli seniorku

RAKOVNICKO (peg). Známý trik, kterým zloději okrádají seniory, bohužel opět zafungoval. Obětí podvodníků se tentokráte stala 76letá žena z Rakovnicka. „Případ se stal 5. prosince ve vesnici nedaleko Rakovníka. Ženu ve chvíli, kdy venku před domem odklízela sníh, oslovil neznámý muž a sdělil jí, že jí jde vrátit přeplatek za elektřinu ve výši 1000 korun. Měl však u sebe jen pětitisícovou bankovku, a tak ji zároveň požádal o rozměnění. Paní byla ráda, že před Vánoci dostane nějaké peníze, vzala ho domů, kde sáhla do šuplíku a bankovku mu rozměnila. Neuvědomila si, že mu tím zároveň ukázala, kde ukrývá peníze,“ popisuje Jiří Jurgovski, zástupce vedoucího rakovnické policie.

Venku před domem už čekala neznámá žena, která seniorku zabavila tím, že ji požádala o podpisy na faktuře. Zatímco se podepisovala, muž se vrátil do domu a ukradl z šuplíku úspory ve výši 18 tisíc korun a dvě vkladní knížky. „Že byla okradena, zjistila až večer, kdy k ní přišel na návštěvu vnuk. V tu dobu už bylo bohužel pozdě na pátrání po podezřelých osobách pohybujících se v okolí,“ uzavírá Jiří Jurgovski.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.