Foto

Karel Breník a Miloš Zeman si povídali také o křivoklátské myslivosti.

Prezidentský kandidát přivezl stovku Klokánků

Miloš Zeman na hradě

KŘIVOKLÁT. Nečekaná návštěva se objevila v sobotu 8. prosince na hradě Křivoklátě. Jeden z nejžhavějších prezidentských kandidátů Miloš Zeman spolu s dcerou Kateřinou, stovkou dětí ze stacionáře Klokánek a asi 150 příznivci se přijeli podívat na Knížecí advent.

„Přijeli parním vlakem, nazvaným Milošův vánoční expres, z Prahy – Hlavního nádraží asi s patnáctiminutovým zpožděním, protože přestala fungovat zamrzlá výhybka. Protože se jednalo o charitativní akci, rozdával Miloš Zeman cestou dětem vánoční cukroví,“ informoval náš list křivoklátský kastelán Luděk Frencl.

Zatímco si děti prohlížely hrad a ostatní řemeslnický jarmark, „zaskočil“ se prezidentský kandidát ohřát do kastelánovy kanceláře. „Protože vím, že už více než pět let pan Zeman nepije becherovku, nabídl jsem mu na zahřátí ze svých zásob vynikající slivovici. Moc si ji pochvaloval, což budu muset tlumočit svým příbuzným na Moravu,“ směje se Luděk Frencl. Setkání byl přítomen také myslivecký hospodář MS Eustach Křivoklát Karel Breník st. Jak sám přiznal, má k Miloši Zemanovi pozitivní vztah. „Probrali jsme kde co. Mluvili jsme o slučování ministerstev, o využívání zemědělské půdy, fotovoltaických elektrárnách, o křivoklátské myslivosti i o tom, jak si pan Zeman představuje své případné prezidentování. Řekl mi, že nechce zbytečně zneužívat práva veta a rád by se, pokud by mu to čas dovolil, co nejvíce zúčastňoval jednání Parlamentu i Senátu,“ prozradil obsah hovoru Karel Breník. „Na rozloučenou mi řekl, abych nestřílel jezevce, protože prý má přezdívku Jezevec z Vysočiny. Vysvětlil jsem mu, že u nás na Křivoklátsku jezevce nestřílíme, protože vykonává v lesích ,funkci‘ jakéhosi zdravotníka,“ doplnil Karel Breník.

Když Miloš Zeman vyšel na balkónek před kanceláří, ozvalo se z nádvoří volání: „Zeman na hrad!“ Ten okamžitě zareagoval: „Vždyť už jsem tady!“ Potvrdil tak Breníkova slova, že jeho odpovědi jsou jasné, srozumitelné i vtipné.

Poté, co děti z Klokánku obdaroval křivoklátský Mikuláš s andělem, rozloučil se Miloš Zeman s hradem a spolu s dětmi a svým doprovodem odešli na nádraží a vlakem se vrátili do Prahy.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.