Radvanová už kvartu neučí

RAKOVNÍK. Minulý týden proběhla na Gymnáziu Zikmunda Wintra schůzka rodičů žáků kvarty osmiletého gymnázia s vedením školy. Téma: je vhodné, aby učitelka Alena Radvanová, která se stala obětí útoku jednoho ze žáků této třídy, zde i nadále učila matematiku? Podle našich informací byla schůzka hodně emotivní a názor rodičů nebyl jednotný.

„Část rodičů se domnívá, že další působení paní učitelky v kvartě může být pro děti traumatizující. Jiní rodiče vyslovili pochybnosti o jejím způsobu vedení výuky v této třídě. Někteří z nich dokonce vyslovili přání, aby už kvartu neučila,“ vypověděl po schůzce jeden z přítomných rodičů. Paní učitelka Radvanová, která na schůzku také přišla, vysvětlila rodičům způsob, jakým výuka matematiky probíhá. Popřela, že by měla na incidentu jakýkoliv podíl viny.

Setkání s rodiči byl přítomen i ředitel školy Luděk Štíbr. „S rodiči jsme se domluvili, že obsah schůzky zůstane interní záležitostí školy. Mohu pouze potvrdit, že došlo ke změně rozvrhu a od pondělí profesorka Radvanová ve třídě O4 neučí,“ uvedl pro Raport ředitel. V praxi to znamená, že ve zmíněné třídě bude vyměněn učitel matematiky a Alena Radvanová bude učit v jiných třídách gymnázia. Ředitel podotkl, že si nadále cení erudice paní profesorky a že k řešení došlo z důvodu zklidnění situace.

Tomáš Bednařík, Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.