Zloději okapů dopadeni

NOVOSTRAŠECKO. Obyvatelé Novostrašecka už se nemusejí bát o okapy. Tedy alespoň ne do doby, než se objeví jiná zlodějská parta, která se na ně zaměří. Dvojici, která majitele nemovitostí okrádala od října, už policie dopadla a obvinila.

„Celkem mají na svědomí sedm případů. Většina z nich se stala v Lánech v ulici Jetelová a Lesní. Pachatelé postupovali tak, že vnikli na pozemek u domu a odmontovali a následně odcizili měděné okapní žlaby, svody či parapety,“ popisuje mluvčí policie Jana Žáčková.

Nejvyšší škody způsobili třemi krádežemi v Rynholci a v Novém Strašecí. U případu z 21. října už šli nejen po mědi. Z domu v Rynholci si odvezli i pánské jízdní kolo, takže zde celková škoda činili 14 300 korun. „Ve všech sedmi případech dosahovala škoda částky kolem 45 tisíc korun. Kriminalisté z oddělení obecné kriminality v uplynulých dnech vypátrali pachatele. Jednalo se o dva mladíky ve věku dvacet a devatenáct let. Oba jsou z Kladenska. Mladší z nich převzal sdělení podezření z přečinu krádeže. Další obvinění již byla společná a týkala se podezření z přečinů krádeže ve spolupachatelství a porušování domovní svobody ve spolupachatelství,“ říká mluvčí s tím, že oba pachatelé jsou vyšetřováni na svobodě a hrozí jim trest odnětí svobody až na tři roky.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.