Foto

V nové místnosti najdou čtenáři beletrii od písmene J do R.

Půjčovna pro dospělé se rozšířila do vedlejší místnosti

Knihovna má nové prostory

RAKOVNÍK. Rakovnická knihovna pro dospělé se rozšířila do nových prostor. „Jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré. Tím, že suterénní prostory, kde máme sklady a kanceláře, několikrát po sobě vytopila voda, už se místnosti nedaly akceptovat jako pracoviště. Stále jsme v nich bojovali s vlhkem a plísněmi. Proto jsme poprosili majitele budovy, jestli bychom se nemohli přestěhovat o patro výš,“ vysvětluje ředitelka knihovny Milena Křikavová.

Po různých peripetiích byly knihovně poskytnuty prostory po sociálce. Tedy dvě velké kanceláře a jedna užší, které sousedí s půjčovnou pro dospělé a navíc jsou s ní z dob minulých propojeny. „Dveře byly zabedněné, tak jsme je obnovili. Místnost jsme vymalovali, vybavili a rozšířili do ní půjčovnu. Pracovnice se tedy trochu uskromnily a vešly se s kancelářemi do druhé velké místnosti a té úzké nudličky,“ říká ředitelka.

Původním záměrem bylo zřídit v novém prostoru samostatnou čítárnu a studovnu, knihovnice ale nakonec rozhodly, že bude praktičtější rozšířit sem regály s knížkami. „Půjčovna se proto trochu předělala, což čtenáři uvidí na první pohled. Šatna už není v koutě, ale blíže k pultům. A ze zákoutí se udělalo oddělení s romány pro ženy, detektivkami a cizojazyčnou literaturou, která byla dosud až vzadu a dosti zastrčená, takže málokdo vůbec tušil, že nějakou máme. Díky úpravám se mohla více rozprostřít i naučná literatura,“ popisuje Milena Křikavová. Do nové místnosti se přemístila část beletrie, plynule sem navazuje z velké místnosti a čtenáři v ní najdou autory od písmene J do R.

Stěhování zabralo několik hodin. „Bylo zároveň i takovou malou revizí, protože jsme každou knížku vzali několikrát do ruky, oprášili ji a některé přesunuli do skladů. Ty v suterénu zůstávají, jejich místnosti naště­stí vlhké nejsou,“ říká ředitelka.

Nový prostor půjčovny je světlý a vzdušný a jeho zdi zdobí snímky z fotografické soutěže, kterou knihovna před časem pořádala. Díky přemístění kanceláří ze suterénu do patra získala rakovnická bibliotéka asi o 30 m² více prostoru. V nákladech za nájem se to promítne minimálně.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.