Záchranka i ve Strašecí

NOVÉ STRAŠECÍ. Od pondělí 29. října začne v novostrašecké poliklinice fungovat nová základna Záchranné služby Středočeského kraje, v pořadí již sedmatřicátá. Podle slov personálního náměstka této služby Petra Macha tak dojde ke zkrácení dojezdových časů v regionu.

„Jedná se o místo, které je poměrně často pokrýváno vzdálenějšími základnami, ať už z Kladna nebo z Rakovníka. V neposlední řadě zde hraje roli i bezprostřední blízkost rychlostní komunikace. Opominout nelze ani zvyšující se počet obyvatel v daném regionu v souvislosti s rozsáhlou výstavbou,“ uvedl Petr Mach.

Výjezdová základna je umístěna v prostorech polikliniky, která je v majetku města Nové Strašecí. Má pět místností, které záchranářům poskytují potřebné zázemí včetně garáže pro sanitku. Ta bude vyjíždět v režimu rychlé zdravotnické pomoci.

Pro splnění všech technicko-bezpečnostních a hygienických normativů bylo třeba základnu stavebně upravit. „I když prostory pro naše záchranáře v Novém Strašecí nejsou v majetku Středočeského kraje, je jeho podíl na vzniku nové základny nezanedbatelný. Podílel se na finančním krytí provedených stavebních úprav, technické a sociální vybavení z toho nevyjímaje,“ doplnil ředitel středočeské záchranky Martin Houdek. Náklady spojené se zajištěním provozuschopnosti základny dosáhly bezmála dvou milionů korun.

Zřízení základny záchranné služby ve městě vítá i novostrašecký starosta Karel Filip. „Je to další služba pro naše občany, navíc, záchranka do Nového Strašecí historicky patří. Takže jsme rádi, že tu opět bude a děkuji všem, kteří se o to zasloužili.“

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.