Další okradená seniorka

RAKOVNICKO. Další seniorka doplatila na důvěřivost a také na to, že nechala svůj domek odemčený. Ve středu 1. srpna ji okradla neznámá žena, po níž nyní pátrá policie.

„Případ se stal kolem druhé hodiny odpolední. Neznámá žena se neuzamčenými vrátky vetřela na dvorek rodinného domu v katastru obce Krty, kde následně využila neuzamčených a pootevřených dveří do domu a vešla dovnitř. Zde narazila na majitelku. Třiaosmdesátileté ženě sdělila, že jí nese přeplatek za elektrickou energii v částce 500 korun, ale má bohužel jen pět tisíc korun a tudíž jí musí seniorka bankovku rozměnit. Žena si peníze na rozměnění připravila a volně je položila na stůl. Pachatelka mezitím seniorce odcizila hotovost 14 tisíc korun a rychle nastoupila do připraveného auta, kde seděl neznámý muž,“ popisuje policejní mluvčí Jana Žáčková.

Žena, která seniorku okradla, byla zhruba ve věku třiceti let, měla snědou pleť, byla vysoká asi 170 cm, silnější postavy. Na sobě měla světlé oblečení, na hlavě kšiltovku. Muž, který na ni čekal ve vozidle, byla zhruba 50letý, měl šedé vlasy a plnovous.

„Opět apeluji na starší občany, aby svá obydlí zamykali a nevěřili podvodníkům. Vždyť přeplatky se řeší zásadně složenkami,“ připomíná mluvčí.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.