Foto

Brass Band

Tradiční pivovar v Rakovníku, Raport a Hostinec Na Ostrově Pustověty

11 pátků s Bakalářem 11°

Cyklus 11 pátků s Bakalářem 11°, které připravil týdeník Raport ve spolupráci s Tradičním pivovarem v Rakovníku a s hostincem Na Ostrově, pokračuje tento pátek v rytmu dixielandu. Od 18 hodin vystoupí rakovnický Brass Band.

Brass Band s hitem o Rathovi

Představovat Brass Band v jeho rodném Rakovníku je asi podobné, jako nosit dříví do lesa. Kapela existuje od roku 1990 a v současné době hraje v sestavě Pavel Kadlík (trumpeta), Sláva Vaic (trombon, zpěv), Vojta Vaň (klarinet), Víťa Vodrášek (banjo), Martin Kadeřábek (suzafon) a Pavel Sklenička (bicí). Na svém kontě má sedm cédéček, z toho poslední The Best Of vydala letos na jaře. S dixielandem již pánové objeli takřka celou Evropu. Stovky vystoupení odehráli v Německu, ale podívali se i do Holandska, Dánska, Španělska, Portugalska, Lotyšska a Polska.

Fanoušky většinou dostávají do varu svým mohutným nasazením a tím, že dixieland hrají skutečně od podlahy. V Čechách navíc bodují i humornými texty a komentáři na nejrůznější společenská témata. Aktuálním hitem kapely je skladba Dr. Rath. V Pustovětech Brass Band odehraje své letošní 40. vystoupení.

„Do Pustovět si vezeme dojmy z Křižan pod Ještěděm. Hráli jsme tam sice už minulou sobotu, ale ta atmosféra člověka jen tak nepustí. Křižany jsou malebná obec, plná roubených chalup a milých lidí. Už osm let tam pořádají mezinárodní dixielandový festival. Akce má rozpočet přes 200 tisíc korun a nabízí každoročně ty nejlepší dixielandové kapely z Čech, Polska a Slovenska. Brass Band tam hraje vlastně od samého začátku, snad s výjimkou jednoho ročníku. Každý rok se těšíme na nádherný přírodní amfiteátr a v něm tisíce lidí, kteří vám visí na rtech a hltají každé slovo. Každou notu. Zpívají, tancují, užívají si to. Ale nejen starší ročníky, co tuhle muziku normálně poslouchají, ale i mladí lidé a celé rodiny. Když jsme v sobotu v noci odjížděli, stáli jsme u auta a nechápali, jak je tohle možný. Jestli to není tím, že lidi v horách od nepaměti tak nějak drží víc spolu. Jsou zvyklí si pomáhat, jinak by nepřežili. A tak je jasný, že když někdo pořádá festival, ostatní ho v tom nenechají a prostě přijdou,“ míní Pavel Sklenička.

Brass Band hrál v Křižanech jako poslední český účinkující. Pak přišli na řadu vynikající Poláci a skvělí Slováci z Bánské Bystrice. Jenže původně hodinové vystoupení se na přání publika i organizátorů nakonec protáhlo o 30 minut. „Je to taková zvláštní alchymie. Stojíte před těma lidma a oni jsou tak natěšení, že do toho dáte úplně všechno. Jenže ta energie se nakonec vrátí a vy pak po takovém koncertě svítíte další dny jak pětistovka žárovka,“ popisuje bubeník.

Pokud potřebujete dobít energii, přijďte v pátek na 18. hodinu do Pustovět. Brass Band přiveze energii z Jizerských hor. Kapela ostatně zahajuje své víkendové turné. V sobotu míří na další dixielandový festival do Dobřichovic, v neděli ji čeká pouť v Plasích.

-km, ps-

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.