Včely proti včelaři

LUŽNÁ (peg). Třiaosmdesátiletý včelař z Lužné chtěl v pátek dopoledne vytáčet med. Včely na něj ale zaútočily a muž skončil v nemocnici. „Na pomoc včelaři vyjeli rakovničtí hasiči společně s místní dobrovolnou jednotkou v 10.40 hodin. Muž naštěstí nepracoval sám, a tak se díky pomocníkovi, který přivolal pomoc, na místo sjely všechny složky IZS,“ přibližuje mluvčí hasičů Lenka Kostková.

První byla na místě záchranka. „Včely muže pobodaly na krku. Upadl do bezvědomí, ale jen na chvíli. Poté, co se probral, byl převezen na internu do rakovnické nemocnice,“ říká mluvčí záchranky Petr Mach.

Hasiči nakonec nezasahovali. „Včely byly rozdrážděné a rozlétly se po celé zahradě. Až se usadí do roje, jsme nečekali. Jen jsme poradili synovi včelaře, na koho se má obrátit, až se tak stane. Když jsme přijeli na místo, byl už pán v sanitě a v péči zdravotníků. Jak se to stalo a jestli měl na sobě nějaký ochranný oděv, nevíme. Jeho syn byl poštípaný jen na ruce,“ přibližuje Luděk Hermann z SDH Lužná.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.