Sprejerům hrozí až rok vězení

RYNHOLEC. Dva mladíci dostali v noci z 20. na 21. dubna chuť se výtvarně projevit. Vzali spreje a vyrazili do potemnělých ulic Rynholce. Jejich dílo se ale příliš nepovedlo. Jen samé barevné čáry na fasádách několika domů. Výsledkem byla škoda 35 tisíc korun. Nyní se majitelé domů dočkali zadostiučinění, policie vandaly dopadla.

„Policisté z obvodního oddělení v Novém Strašecí pracovali na případu několik týdnů. Vyslýchali svědky, zajišťovali důkazy, využívali své osobní a místní znalosti. Nakonec se jim podařilo pachatele chytit. Jednalo se o dva mladíky ve věku dvaadvacet a devatenáct let. Jeden je z Prahy, druhý z Rakovnicka. Oběma již policisté v uplynulých dnech sdělili podezření z trestného činu poškození cizí věci. Zde zákon pamatuje na pachatele, který poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou,“ přibližuje mluvčí policie Jana Žáčková.

Mladíci během dubnové noci poničili fasádu u třech rodinných domů tlustou černou čarou a u jednoho z domů postříkali žlutou barvou skříňku elektrické přípojky. Všichni poškození bydleli v jedné ulici. Pachatelé jsou vyšetřováni na svobodě. Hrozí jim trest odnětí svobody až na jeden rok či propadnutí věci.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.