Oslavit 5. výročí privatizace nemocnice přijel i ministr zdravotnictví

Nemocnice je už pět let soukromá

RAKOVNÍK. V neděli 1. července uplynulo pět let od okamžiku, kdy se novým majitelem rakovnické nemocnice stala plzeňská společnost Privamed Healtiha, s.r.o. Škarohlídi, především z řad tehdy opoziční ČSSD, při každé příležitosti deklarovali, že privatizace středočeských nemocnic je jeden velký tunel. Tvrdili, že po uplynutí pěti let, kdy podle kupní smlouvy museli noví vlastníci zachovat stávající péči, budou nemocnice buď zlikvidovány, nebo přeměněny na výnosné soukromé kliniky, které budou běžnému občanovi nedostupné.

Už při první tiskové konferenci v červenci 2007 uvedl předseda představenstva společnosti Privamed Healthia Miroslav Mach, že s ničím podobným nepočítá. Deklaroval, že nový majitel chce i nadále provozovat nemocnici jako spádovou, zachovat případně rozšířit všechna stávající oddělení a do nemocnice investovat nemalou finanční částku. Tato slova si připomněli ve čtvrtek 28. června 2012 zaměstnanci nemocnice i pozvaní hosté, kteří se sešli v areálu na malé slavnosti, konané u příležitosti 5. výročí provozování Masarykovy nemocnice v Rakovníku společností Privamed Healthia. Slavnosti byl přítomen i ministr zdravotnictví Leoš Heger a poslankyně parlamentu ČR Helena Langšádlová (TOP 09). „Jsem rád, že jsme po pěti letech přesvědčili pochybovače a pomlouvače, kteří tvrdili, že to v Masarykově nemocnici nebude fungovat. Myslím, že rozvoj, který nemocnice zaznamenala, je zřejmý. Společnost Privamed Healthia do ní investovala takřka 100 milionů korun, které se promítly jak ve zdravotnické technice, tak v údržbě objektu. Provozuje se tu dobrá lékařská a zdravotní péče a zařízení si zachovalo statut spádové nemocnice,“ uvedl jednatel Masarykovy nemocnice Jaromír Bureš. „Přeji si, až se tu sejdeme za deset let, aby nemocnice fungovala minimálně stejně, jako funguje nyní,“ dodal jednatel.

Pochvalná slova o rakovnické nemocnici pronesl i ministr Leoš Heger. Řekl, že nemocnice, jako je ta rakovnická, hrají v nemocničním systému důležitou roli, protože tato síť musí být diverzifikovaná. „Spádové nemocnice mají nezastupitelnou roli v poskytování péče, protože jsou blízko svým pacientům. Masarykova nemocnice jasně potvrzuje, že soukromý sektor má ve zdravotním systému místo, pokud má jasnou strategii poskytovat kvalitní a dlouhodobou péči,“ uvedl ministr Heger. Potvrdil, že v současné době, kdy je přehodnocována celá síť našich zdravotnických zařízení, není Masarykova nemocnice mezi těmi, které by měly být výrazněji redukovány.

Svoji „trošku do mlýna“ přidal i rakovnický starosta Zdeněk Nejdl. „Jsem vděčný majitelům nemocnice a veškerému personálu, že péče o nemocné je zde na velmi dobré úrovni. Mně se tu narodila první vnučka a doufám, že se mi tu narodí i další vnoučata,“ narazil nejspíš na fakt, že před časem ministerstvo uvažovalo o zrušení rakovnické porodnice. „Věřím, že až se zde za 10 let sejdeme, nebude tu chybět žádný obor, který tu je dnes, a péče bude ještě vyšší,“ doplnil starosta.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.