Vstupné na koupaliště zůstává stejné jako loni

Opilci na Tyršák nepatří

RAKOVNÍK. S některými změnami se setkají letos návštěvníci Tyršova koupaliště v Rakovníku. Nový nájemce Miroslav Polcar chce, aby se areál stal především oázou klidu a pohody a této filozofii přizpůsobil i provozní řád.

„Chci vymýtit to, aby se koupaliště stalo místem, kam budou party teenagerů chodit popíjet a potom tam dělat kravál a nepořádek. Nechceme, aby se po koupališti toulali lidé, kteří tam nemají co dělat. Proto jsme uzavírací dobu restaurace stanovili, s výjimkou pěti velkých schválených akcí, do 22 hodin. Také jsme udělali některé změny při pronajímání chatek a parkování v areálu koupaliště,“ říká Miroslav Polcar. „Abych byl upřímný, zatím se nová opatření setkala spíš s negativními ohlasy, snad až na majitele nemovitostí v okolí Tyršáku.“

Vstupné na koupaliště se nezměnilo, je stejné jako vloni. Dospělí zaplatí za den 40 Kč, děti nad šest let 30 Kč, mladší se mohou jít koupat zadarmo. Studenti a důchodci zaplatí 30 Kč. „Zavedli jsme i rodinné vstupné, které dělá 120 Kč, skupina nad 15 osob zaplatí za osobu 20 Kč. Sezonní vstupenka pro dospělého je za 800 Kč, pro děti za 400. Sezonní pronájem kabinky stojí 600 Kč,“ vypočítává aktuální ceny nájemce.

Některé změny nastaly při pronájmu chatek. Je jich k dispozici 14 čtyřlůžkových s lednicí a možností připojení přímotopu, 10 čtyřlůžkových bez lednice a čtyři čtyřlůžkové karavany. „Hlavní změnou je to, že hosté už nemůžou používat v chatách elektrické vařiče. Při jejich připojení často vypadávaly pojistky, navíc se bývalá nájemkyně nemohla doplatit elektriky. Kdo chce, může si zajít na jídlo nebo na kafe do restaurace, nebo si může s sebou přivézt plynový vařič. Před každou chatou jsou stolky a dá se tam i na plynu vařit,“ říká na rovinu Miroslav Polcar.

Podle jeho slov je areál koupaliště v dost zanedbaném stavu. Dvacet let do něj město téměř nic neinvestovalo. „Ve špatném stavu jsou i některé atrakce, třeba šlapadla nemůžeme vůbec půjčovat. Nabídnout můžeme loďky, je tu i ping-pong, badminton, dohromady jsme dali hřiště na plážový fotbal a plážový volejbal. Velmi nákladný je i provoz tobogánu, a tak ho budeme pouštět pouze v případě, že se sejde na koupališti 150 – 200 lidí a provoz toboganu budeme moci uhradit ze vstupného,“ přiznává nájemce. Hodně by prý koupališti pomohlo, kdyby za něj město nechtělo žádný nájem a nájemce by musel určenou částku (v tomto případě 180 tisíc korun) proinvestovat na jeho renovaci. „Při tomhle způsobu hospodaření se zařízení koupaliště za deset let rozpadne,“ míní Miroslav Polcar.

Z velkých akcí, které budou končit o půlnoci, proběhne na Tyršáku ještě rockový festival Coombal (28. 7.) a výroční koncert kapely Brutus (8. 9.). Jeden termín má nájemce ještě v rezervě, možná bude využit v souvislosti s Memoriálem Václava Růžičky pozemních hokejistů.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.