* Ad Odkryje „korunní princ“ tajemství kraje?

Již jsem si v Raportu zvykl na hloupé a bezduché články „žurnalisty“ Vaice, které mi nikdy nestály za komentář. Tento tzv. redaktor není prostě schopen napsat objektivní článek, který by byl oproštěn od laciných uštěpačných poznámek a dbal alespoň trochu nepsaného novinářského kodexu. Vše má ale svou mez, kterou pan Vaic nyní překročil. Píše totiž něco o tom, že mám máslo na hlavě a že mám také cosi společného s „cinknutými zakázkami“. Tohle už ale není legrace, pane Vaici, a žádám vás, abyste veřejně řekl, co tím máte na mysli? Popřípadě, co vás k takovému veřejnému osočování vede, jaké máte důvody mne takto napadat? Cítím potřebu na váš článek reagovat a uvést věci na pravou míru.

Kauza Davida Ratha je samozřejmě nemilá pro celou sociální demokracii. V těchto krizových situacích se ale pozná síla lídra. Ačkoliv s touto kauzou nejsem osobně nijak spojen – a nemyslím si ani, že by s ní byl osobně spojen i někdo jiný z rady – přesto si myslím, že je k celé záležitosti nutné se postavit čelem a převzít politickou zodpovědnost, i za selhání jednotlivce. Proto jsem minulý týden v pondělí podal návrh na Radě Středočeského kraje, aby všichni její členové převzali za tuto událost politickou zodpovědnost a rezignovali. Bohužel, kromě mé osoby pro to hlasoval jen jeden z radních, ostatní se ke své politické zodpovědnosti postavili zády.

Rozumím tomu, že u nás není zvykem přebírat politickou zodpovědnost za svá vlastní pochybení, natož za pochybení druhých. Máme politiky, kteří porušili zákon, když například řídili vozidlo pod vlivem alkoholu, přesto si své pozice drží zuby nehty. Svým návrhem jsem chtěl posunout politickou kulturu o krok dál a jsem přesvědčen, že tímto procesem musí ČSSD projít, aby se mohla svým voličům vůbec podívat do očí. Pokud jde o mě osobně – vždy jsem se snažil pracovat co nejlépe a ve prospěch našeho regionu a za svou práci mohu dát ruku do ohně. Nevím, jestli může svou práci takto zhodnotit i pan redaktor Vaic.

Nyní odhalím, jak je to s „cinknutými zakázkami“, o kterých pan Vaic píše. Chtěl bych jej ale nejdřív trochu poopravit, protože zřejmě není schopen si sehnat fakta. Pan Vaic píše, že na okres šlo 60 milionů. Nebyl to okres, pane Vaici, ale samotné město, které 68 milionů získalo z ROP Středočeského kraje. Do okresu šlo několikanásobně více peněz. Já osobně jsem tomu rád, protože jsem přesvědčen, že náš region tyto peníze potřebuje pro zkvalitnění života jeho obyvatel. A nyní slibované odhalení! Veřejné zakázky za téměř 68 milionů, o kterých pan Vaic píše, soutěžilo město Rakovník a šly tedy naprosto mimo mou osobu. Je nutné se zeptat výběrových komisí, jestli bylo vše v pořádku. Já osobně jsem měl velké pochybnosti například k výběrovému řízení na rekonstrukci osvětového domu. Tuto svou pochybnost jsem také veřejně vyslovil na jednání zastupitelstva města. Jak probíhala či neprobíhala tato výběrová řízení, na to je třeba se ptát členů výběrových komisí. U zmíněného osvětového domu tedy přímo starosty města Nejdla.

Možná se bude pan Vaic divit, možná to pro pana Vaice bude překvapující, ale i já celý svůj život platím daně, a proto bych očekával od Raportu dodržování alespoň elementárních základů novinářské etiky.

V závěru mi dovolte popřát panu redaktoru Vaicovi, ať už konečně překročí svůj stín a napíše jeden objektivní článek bez zášti a hanobení. A popřejme také celému Raportu, aby si konečně začal ke svým článkům shánět relevantní informace a byl alespoň v náznaku seriózním tiskem. Zatím to není žádná Sláva, pane Vaici a celý Raporte…

Marcel Chládek

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.