Pokroucené výběrové řízení?

RAKOVNÍK. Minule jsme informovali o tom, že se Rack Reyd opět stěhuje do Žerotína. Členové klubu Astacus se tak rozhodli kvůli neshodám s novým provozovatelem koupaliště Miroslavem Polcarem. Jak jsme ale zjistili, problém začal klíčit už při výběrovém řízení na pronájem Tyršova koupaliště. Motorkáři se totiž do konkursu přihlásili a ještě při otevírání obálek se zdálo, že by mohli vyhrát. Nakonec skončili druzí. Vítěz přitom v průběhu výběrového řízení dorovnal nabídku na cenu Astacusu.

„Během výběrového řízení došlo k podfuku a porušení zákona,“ míní prezident klubu Luděk Slach. „Hodnotící komise stanovila pořadí, kde byl ze sedmi zájemců na prvním místě Astacus. Až jako třetí v pořadí byla nabídka pana Polcara. Podle informací, které máme k dispozici, nabídl nájemné 150 tisíc korun a jeho nabídka služeb rozhodně nebyla lepší než naše. Náš projekt byl kvalitnější a navíc nájemné o 35 tisíc korun vyšší. Pak byl ale z nějakého důvodu pan Polcar vyzván, aby nabídku doplnil. A on nabídl stejně jako my 185 tisíc. Je to nehorázný podfuk a rozhodně si to nenecháme líbit,“ míní Jaromír Tupý.

Starosta města Rakovníka Zdeněk Nejdl obvinění odmítá. „Městská rada rozhodovala o nájemci koupaliště v podlimitním výběrovém řízení, kde cena nájmu nebyla rozhodující. Spíše se posuzovala kvalita projektů a svou roli sehrály i záruky a reference obou subjektů. Pan Písa získal v radě šest ze sedmi hlasů,“ hájí rozhodnutí rady starosta.

Vítězství Polcara obhajuje i radní Miroslav Koloc. „Kdyby byla rozhodující cena, museli bychom uzavřít smlouvu s uchazečkou, která nabídla 201 tisíc korun. Nám se ale nejvíce líbil záměr pana Polcara. V jeho projektu převažovala snaha o zajištění vlastního provozu areálu, aby plnil funkci koupaliště. Pořádání akcí bylo až na vedlejší koleji. Také se nám líbilo, že hodlá služby zajišťovat vlastními lidmi na rozdíl od Astacusu, který by navázal na stávající stav tím, že by spolupracoval s rodinou bývalého nájemce,“ vysvětluje Koloc. K dorovnání ceny prý vyzvala Polcara městská rada. „To byla naše podmínka, aby město získalo z nájmu víc, než dosud. A pan Polcar to akceptoval,“ uzavírá radní.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.