Na trůn usedla královna Martina

RAKOVNÍK. Ve čtvrtek proběhlo v Kulturním centru Rakovník slavnostní vyhlášení patnáctého ročníku ankety týdeníku Raport Sportovec okresu. Více než tři sta sportovních fanoušků zhlédlo program, na jehož konci byl korunován další král rakovnického sportu. Tentokrát se jednalo o královnu. Na trůn usedla po třetí v historii ankety žena – Martina Schmoranzová. Česká reprezentantka v boxu se tak zařadila po bok Vlaďky Konopáskové a Jitky Pivarčiové. „Z vítězství mám velkou radost. Rozhodně jsem to nečekala a jsem překvapená,“ řekla Martina. K vítězství jí blahopřál i olympijský vítěz Aleš Valenta, host večera.

Na druhém místě skončil extraligový volejbalista Michal Kriško, který hájí barvy Vavexu Příbram. Na slavnostním vyhlášení ale kvůli vrcholící sezóně nebyl přítomen a cenu převzal otec Michal. Na třetím místě skončil loňský vítěz, sálový fotbalista a český reprezentant Petr Šnídl.

Kategorii Talent roku suverénně ovládl, v minulosti pětkrát za sebou stříbrný český reprezentant v autokrosu Jakub Kubíček. „Jsem šťastný, že se mi konečně podařilo zvítězit. To ovšem neznamená, že kdybych skončil druhý, že bych byl zklamaný. To vůbec,“ prozradil šťastný Jakub „Dragon“ Kubíček.

Na druhém místě skončil fotbalista Sparty Praha Zbyněk Konopásek a třetí místo obsadila česká juniorská reprezentantka v ledním hokeji, hráčka HC Kladno, Dominika Vopravilová.

Ceny pro nejlepší kolektivy ovládl HC 1972 Rakovník. Muži suverénně vyhráli soutěž pro dospěláky. Mezi mládežníky vydřel vítězství tým Ivy Hudečkové – starší žákyně. Největší bitva se svedla o Počin roku, kde nakonec rozhodovaly jen bodíky. Na první místo poslala odborná komise Rakovnické cyklování. Na dalších místech skončily Sportfestgames a Boxeři dětem.

V letošním roce nedávali pořadatelé v kategorii Debakl roku k dispozici odborné komisi žádné nominace, a přesto se většina z nich shodla na jasném vítězi: Nevyřešených problémech s převodem sportovní haly do majetku města Rakovníka.

Stejně jako v minulosti ani letos nezapomněli pořadatelé předat cenu za propagaci sportu. Tentokrát si pro toto ocenění vystoupal rakovnický rodák, bývalý vynikající český motokrosař a jezdec na ledové ploché dráze Antonín Klatovský.

David Svoboda

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.