Přípravka na první ZŠ – jediná v regionu

RAKOVNÍK. Děti s odkladem školní docházky nebo děti ze sociálně znevýhodněných rodin se budou moci lépe připravit na školu v tzv. přípravné třídě. Projekt, který už několik let funguje ve zhruba 250 školách v celé republice, se poprvé rozběhne také v Rakovníku. Pokud se najde alespoň 7 žáků, otevře se v září přípravná třída na 1. základní škole.

„Hlavním cílem je připravit na vstup do první třídy děti se sociálním nebo jazykovým znevýhodněním, se sníženou koncentrací pozornosti, s grafomotorickými obtížemi, s vadami řeči, se sníženou koordinací pohybu a s dalším znevýhodněním,“ vysvětluje ředitel školy Karel Folber.

Děti, které se do přípravné třídy přihlásí, budou do školy docházet po celý školní rok zhruba na čtyři hodiny denně, mohou navštěvovat školní jídelnu i družinu. Přípravná třída bude umístěna v Martinovského ulici (tzv. Omáčkovna) odděleně od hlavního učebního pavilonu. „Garantujeme tím klidné prostředí a zároveň vzhledem k sousedství hlavní školní budovy i možnost spolupráce s žáky 1. stupně, především prvňáčky,“ vysvětluje ředitel.

Vedení školy uvažuje, že by přípravku otevřelo, pokud se přihlásí alespoň sedm dětí. Kapacita třídy je 15 žáků, pokud by byl zájem vyšší, lze otevřít třídy dvě. „V celém regionu zatím žádná přípravná třída neexistuje. Pokud bychom ji otevřeli, je tu možnost získat finanční prostředky od Středočeského kraje,“ uzavírá Karel Folber. Hlásit se mohou děti z celého regionu, a to nejpozději do 30. dubna. Absolvování přípravné třídy na 1. ZŠ není nijak vázáno na zápis do první třídy. Děti se mohou zapsat na školu dle vlastního výběru.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.