Foto

Kdo vystoupí? (řazeno abecedně): Amnesia, Call My Name, Curlies, Falešná ozvěna, Mara Jade, PSH, Shogun Tokugava, Tata Bojs, Z Davu, Zima

Hvězdami letního Coombalu budou Tata Bojs a PSH

Pojmenujte maskota!

RAKOVNÍK. Letní hudební festival Coombal, který se chystá na poslední červencovou sobotu na Tyršovo koupaliště, odtajnil kompletní seznam vystupujících kapel, podobu maskota i cenu vstupného.

Kromě letní atmosféry a lepšího zázemí areálu koupaliště čekají návštěvníky i prvoligové hvězdy české hudební scény. Tou hlavní jsou už avizovaní Tata Bojs, kteří letos mnoho koncertů neplánují. „Loni jsme s novou deskou jeli velké turné. Letos chceme trochu odpočívat, tudíž chystáme míň hraní, ale o to s větší parádou,“ říká zpěvák a bubeník kapely Milan Cais.

Horkou aktualitou je potvrzení účasti nejznámější rapové skupiny PSH (dříve Peneři Strýčka Homeboye). „Díky přítomnosti obou kapel naživo zazní i písnička Světová, jejíž text pro poslední desku Tata Bojs složil frontman PSH Vladimír 518,“ odtajňuje další hvězdu Coombalu organizátor Michal Ortcykr. Poslední mimoregionální kapelou budou plzeňští Shogun Tokugawa, jejichž hudební styl vystihuje výraz alternativní metal. Že dokáží zaujmout širokou skupinu posluchačů ale dokazuje nedávné první místo v hudebním pořadu České televize Medúza.

Levnější vstupné už nebude

Organizátoři již spustili i předprodej vstupenek. Nejvýhodnější bude pořízení vstupenky během dubna, kdy na ni stačí 270 korun. „První fáze předprodeje skončí na konci měsíce. Od května bude cena postupně růst až na konečných 390 korun v den konání festivalu,“ vysvětluje další z organizátorů Petr Šmidrkal. „S nákupem vstupenky proto neotálejte, levnější už nebude,“ dodává. Vstupné se nebude týkat dětí do 150 centimetrů, které budou mít vstup zdarma. Dobrou zprávou pro rodiče je i to, že o jejich potomky bude během festivalu postaráno v dětském koutku.

Vstupenky lze koupit prostřednictvím sítě Ticketstream. Kupující si je sami mohou pořídit přes internet s tím, že si vstupenku sami i vytisknou. Pro lístek je možné zajít i do prodejního místa, jejichž seznam lze najít na stránkách www.ticketstream.cz. V Rakovníku jsou taková místa dvě a obě na Husově náměstí – knihkupectví Kanzelsberger a CK Rasta. V Novém Strašecí je to cestovní kancelář Royal Travel na Tyršově náměstí.

Vyhrajte vstupenku

Poslední novinkou je maskot festivalu. Letos je to kníratý superhrdina, který zatím nemá jméno. Proto organizátoři festivalu čtenáře Raportu vyzývají, aby na facebookové stránce www.facebook.com/festivalcoombal od středy 4. dubna navrhovali, jak by se superhrdina mohl jmenovat. Vítězný návrh bude zveřejněn na stránkách Raportu a jeho autor získá vstupenku zdarma.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.