Popíjel u zastávky, skončil v cele

JESENICE. Nejen drzý, ale i agresivní byl jeden z trojice opilců, kteří v úterý odpoledne popíjeli v Jesenici u autobusové zastávky alkohol. Protože pití alkoholu na veřejném prostranství je v Jesenici zakázáno vyhláškou, přišla to s trojicí vyřídit policejní hlídka.

„Všechny osoby byly známé firmy, takže se policie kromě porušování vyhlášky zajímala i o jízdní kolo, které měli muži u sebe a na kterém zatím nikoho z nich neviděla jezdit. Zkontrolovali ho a nebylo v žádném pátrání. Při zákroku dále požádal policista jednoho z mladých mužů, aby prokázal svoji totožnost. Žádný doklad nepředložil a místo toho začal policistům nadávat a vyhrožovat, že je zabije. Přitom vykřikoval, že lituje, že u sebe nemá zbraň, protože by je postřílel, a že se jim pomstí za to, že mu zavřeli tátu,“ popisuje zástupce vedoucího rakovnické policie Jiří Jurgovski.

Hlídka se tedy rozhodla, že opilce předvede na služebnu, jeho společníky z místa vykázala a porušování vyhlášky s nimi dořeší přestupková komise. Při přesunu na služebnu mladík jednoho z policistů napadl, žádné zranění mu ale nezpůsobil. „Na oddělení byla prokázána jeho totožnost. Jednalo se o 21letého muže z Rakovnicka. Protože byl stále agresivní, skončil v policejní cele. Je podezřelý ze spáchání trestných činů výtržnictví a násilí proti úřední osobě. Skončí tedy před soudem,“ říká Jiří Jurgovski.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.