Zloděje vystopoval pes

RAČICE. K pachatelům vloupání dovedl policisty služební pes. Do akce ho nasadili poté, co zjistili, že se poslední únorové pondělí v podvečer vloupali do bývalého rekreačního objektu na katastru Račic zloději. Zaměřili se na kabely, kvůli nimž poškodili stropní podhledy ze sádrokartonu.

„Psovod se se svým služebním psem vydal po stopě a nedaleko místa činu byli nalezeni a zadrženi dva muži, kteří se k vloupání a krádeži přiznali. Jednalo se o pětatřicetiletého a dvaatřicetiletého muže z Berounska,“ přibližuje mluvčí Jana Žáčková. „Oba zadržení byli umístěni se souhlasem státního zástupce do policejní cely. Ve věci bylo zahájeno trestní stíhání. Případ si převzal policejní vyšetřovatel, který následně oběma sdělil podezření z trestných činů krádeže a poškození cizí věci ve spolupachatelství. Mladší z mužů, který je vyšetřován na svobodě, si navíc převzal sdělení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ říká mluvčí. U druhého muže bude soud rozhodovat o vazbě. Oba pachatelé mají za sebou obdobnou majetkovou trestnou činnost. Za krádež jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.