Foto

Ostrovtip Richarda Langera ocenili diváci zvláště při předávání výher z plesové tomboly.

Ples Tradičního pivovaru v Rakovníku

Pivo, tanec & rokenrol

RAKOVNÍK. To napadne každého, že na plesu pivovaru poteče pivo proudem. Teď jde o to, jaké pivo. Tradiční pivovar v Rakovníku již delší dobu sází především na kvalitu svého moku a poznali to i návštěvníci firemního plesu.

„Točíme světlou jedenáctku, polotmavou jedenáctku a nefiltrovanou dvanáctku,“ hlásil hrdě od výčepního pultu výrobní ředitel podniku Radek Holopírek. S Bakalářem v ruce kontroloval jeho kvalitu, ale nebylo to potřeba. Pivo chutnalo plesovým hostům znamenitě a nejen proto, že jeho konzumace byla v ceně vstupenky.

„Nechtěli jsme žádný okázalý ples s hostujícími celebritami. Zastáváme názor, že na plese se mají lidé především bavit sami. Snad se nám to i daří,“ rozhlíží se po zaplněném tanečním parketu ředitelka pro marketing a komunikaci Drahoslava Pittnerová.

Pro hlavní kapelu sáhli pivovarští jako správní patrioti do místních zdrojů. Taneční orchestr Kampanus slaví letos padesát let a jako prověřená kvalita namíchal koktejl středního proudu i lidovek. Muzikanti vydechli jen při několika vstupech tanečního páru Vitalia Ivanitská a Martin Pazdera (MADAT Praha). Oba profesionálové předvedli skvělou choreografii latinsko-amerických tanců. Z úst moderátora se přítomní dozvěděli, že Vitalia a Martin spolu tančí od roku 2010, patří mezi naši špičku a chtějí být mistry světa.

Úlohy moderátora se zhostil Richard Langer se svým nezaměnitelným humorem. Jeho tvář i hlas poznáte z TV pořadu Čétéčko a denně uvádí i svůj pořad Odpolední jízda na rádiu ČR Plzeň. Proslulý je i udělováním cen pro mecenáše a dobrodince – Cena Ď.

Je půlnoc a na pódium nastupuje rokenrolová parta The Cannonballs. „Kdo to je? Druhá skladba a plnej parket. Ty chci mít na RackReydu,“ neodpouští si poznámku přihlížející prezident motorkářského klubu Astacus Luděk Slach. Mladí muzikanti z Rakovníka na nic nečekají. „Do plnejch“ jdou originálními kusy z padesátých let a okamžitě dobývají KC. Pánové odhazují saka a dámy se pouští do odvážnějších tanečních figur.

Úvodní krédo pořadatelů je naplněno bezezbytku. Letošní ples rakovnického pivovaru byl skromný a veselý.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.