Foto

Tomáš Kulatý z pořádající kapely Pa. Co. Nirvana revival vyhlašuje výsledky soutěže Miss flanelka.

Závěr vzpomínkového koncertu patřil albu Incesticide

Fandové Cobaina slavili ve flanelkách

RAKOVNÍK. Kurt Cobain, zpěvák legendární Nirvany, by letos oslavil 45. narozeniny. Dort se čtyřkou a pětkou sice nikdo neupekl, ale přesto se do programu vzpomínkového koncertu, pořádaného v sobotu 18. února na jeho počest, probojovaly obě číslovky. Místo čtyř kapel jich totiž v klubu Letiště nakonec zcela neplánovaně zahrálo pět.

Název In Memory of Kurt Cobain nesl už čtvrtý koncert. Když v roce 2009 organizovala kapela Pation Contables první z nich, netušila, že se z akce, pořádané hlavně pro vlastní potěšení a kamarády, stane tradice s parádní návštěvností (na rakovnické poměry je totiž 150 platících hodně parádní výsledek). „Už ten první rok přišlo kolem 130 lidí, a to nás taky přesvědčilo, že v tom budeme pokračovat. Poprvé jsme si pro koncert připravili výběr písniček Nirvany, které se nám líbí. Byly to nejen jejich nejznámější písně, ale i ty pro širší veřejnost spíš neznámé,“ přibližuje Tomáš Cafourek z pořádající Pa.Co. Nirvana revival.

Další rok už to kapela pojala trochu jinak. Nazkoušela všechny písně z prvního vydaného alba Nirvany a od té doby pokračuje ve stejném duchu. Letošek byl ve znamení desky Incesticide.

„Nirvana vydala asi šest alb, některá jsou oficiální, některá neoficiální. Takže máme ještě na tři roky dopředu vystaráno. Co budeme hrát pak, ještě uvidíme,“ směje se pořadatel.

I když kapela Pa.Co. Nirvana revival existuje prakticky jen pro potřeby vzpomínkového koncertu a po něm se pokaždé zas na rok odmlčí, nikdo ze čtveřice muzikantů času stráveného na zkouškách nelituje. „Je jedno, že už si to pak třeba nikdy nezahrajeme, děláme to rádi a pro lidi, kteří přijdou a které to baví. Memory je vždycky ke konci února, zkoušet začínáme v prosinci. Dva měsíce stačí. Písničky většinou známe, takže se jen doučíme nějaké nejasnosti a dáme to dohromady. Není to zas takový problém, jak to vypadá,“ popisuje Tomáš Cafourek.

Pa.Co. Nirvana revival vystoupila jako zlatý hřeb, a to přestože největším návštěvnickým lákadlem byli mladoboleslavští No Jam Pearl Jam tribute band. „Přiznávám, že když už je to naše akce, tak si chceme slíznout smetanu. Proto hrajeme jako poslední,“ říká Tomáš. Začínala kapela Mind Fiction, která je na rakovnické hudební scéně nováčkem. Po ní mělo patřit pódium příbramským Invitation, jenže bubeník kdesi uvízl a hrozilo čtyřicetiminutové ticho. A o to nestáli návštěvníci, ani pořadatelé. Naště­stí nakonec stačilo zalovit v publiku a najít záchranný band. Tři z členů Pa.Co. Nirvana revival totiž zároveň hrají v kapele Amnesia a na koncertě byl i poslední ze čtveřice, takže Amnesia vyplnila hluchý čas a přehrála písničky, které nedávno nahrála na demo. Pak už žádné komplikace nepřišly.

Hold Nirvaně a Kurtu Cobainovi ale jejich rakovničtí fandové nevzdali jen hudbou. Protože ke Cobainovi neodmyslitelně patří kostkovaná flanelová košile, módní trend koncertu byl jasný. Jako inspirace pro dívky byly na facebookových stránkách akce zveřejněny postupy, jak si z košile uvázat efektní top či šaty, a pár odvážných se skutečně inspirovalo. Pořadatelé tedy v závěru koncertu vyhlásili výsledky soutěže Miss flanelka. Se svými modely zabodovaly Jana Krupičková, Zuzana Hei­flerová a Lída Porcalová.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.