Nejdl: kraj poslal blábol

RAKOVNÍK. Jak jsme již informovali, odbor vnitřních věcí Středočeského kraje a krajský živnostenský úřad tvrdí, že nařízení města, které upravuje režim závor, bylo vydáno v rozporu se zákonem o pozemních komunikacích, a to hned z několika důvodů. Mimo jiné i proto, že město závorami brání občanům v přístupu k veřejným budovám. Město bylo proto vyzváno, aby do 60 dnů sjednalo nápravu. Raport zjišťoval, co si o stanovisku kraje myslí starosta Rakovníka a jednatel firmy, která studii zpracovala. Část veřejnosti se totiž domnívá, že město by za studii, která je v rozporu se zákonem, nemělo platit. Nebo ji má dát k úhradě tomu, kdo ji objednal.

Starosta považuje stanovisko kraje za zpolitizované. „Vím, že to vzniklo na podnět pana Vachtla a zřejmě se na tom podílel i pan senátor Chládek, nebo se přinejmenším podílel na rozesílání stanoviska kraje. Můj laický názor může být, že je to blábol. Nechápu, jak bráníme občanům v přístupu k obecním komunikacím nebo veřejným budovám. Každopádně se nad stanoviskem zamyslíme. Máme na to 60 dnů. Pokud jsou tam nějaké formální nedostatky, tak je nahradíme. Musíme si udělat analýzu,“ míní Zdeněk Nejdl.

O vyjádření jsme požádali i jednatele firmy ND Con, která městu vypracovala studii inovující stávající systém. „Naše studie není v rozporu se zákonem. Výzva se týká nařízení města, které město vypracovalo na základě našich věcných doporučení. Výzva se však týká údajných formálních rozporů mezi nařízením města a zákonem, které s našimi doporučeními nijak nesouvisejí,“ uvedl Jan Kašík.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.