Foto

Stavebnice LEGO přitahuje generace dětí na celém světě.

Dvaatřicet dětí postavilo legové město za tři dny

Cesta ke kamarádům a víře

RAKOVNÍK. Myslíte, že se dá město postavit za tři dny? Pokud máte dobrý stavební materiál a sejde se parta kamarádů, kteří mají tvůrčího ducha a píli, tak ano. Dokázalo to i dvaatřicet náhodně vybraných dětí v čase pololetních prázdnin.

„Projekt stavby legového městečka je původem z Německa. V naší spřátelené církvi (Freie Evangelische Gemeinde) udělali sbírku stavebních kostek a projekt pak putoval od města k městu. Nyní přesídlil do Čech,“ vysvětliluje Zdeněk Zárybnický z rakovnického sboru Církve bratrské.

Na ploše 8 × 3,5 metru měly děti postavit fiktivní město včetně dopravní infrastruktury. „Cílem je podpořit kreativitu dětí během prázdnin. Současně jsme chtěli dětem předat základní poselství bible a duchovních hodnot. Děti zhlédly film o stvoření světa a další biblické příběhy. Kvůli zábavnější formě ve všech vystupují postavičky z Lega,“ přibližuje Zárybnický. Podle něj měla akce pomoci dětem najít i nové kamarády. Přesto, že zájem o stavbu byl veliký, stavělo z důvodu místa nakonec jen 32 dětí. „Je to optimální počet, ostatně víc by se jich k nám už nevešlo. Děti mohly stavět to, co je baví. Do koncepce města jsme zasahovali minimálně,“ říká organizátor.

Stavba měla i ukázat, že v rakovnické Církvi bratrské funguje dětský klub. „Určitě budeme rádi, když se u nás dětem zalíbí a najdou si k nám cestu. Není to ale podmínka účasti. I když je náš projekt putovní, určitě nebude problém si v případě zájmu stavbu za rok zase zopakovat,“ doplnil Zdeněk Zárybnický.

Výsledek svého snažení představily děti na nedělní schůzce v kulturním centru svým rodičům.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.