Voda a kanalizace stále živé

NOVÉ STRAŠECÍ. Přestože od 1. listopadu již město Nové Strašecí provozuje prostřednictvím Technických služeb tři čtvrtiny kanalizační sítě, je diskuse o vodě a kanalizaci v Novém Strašecí stále velmi živá.

Na posledním jednání zastupitelstva předložil nový provozovatel kanalizační sítě návrh kalkulace pro stanovení ceny stočného pro rok 2011, jež byl shodný s výší stočného VKM. Podle jednatele technických služeb Jan Bureše se vodné schvaluje pouze pro tento rok, neboť zatím není známa výše stočného VKM pro rok 2012.

Přestože bývalý starosta Pavel Vaic oponoval, že již na minulém zastupitelstvu bylo řečeno, že cena stočného bude nižší a konstatoval, že vzhledem k tomu, že ve Strašecí již nebude dodržován princip solidární ceny, půjdou všechny náklady na vrub města a potažmo občanů, zastupitelstvo města přijalo a schválilo stočné pro rok 2011 tak, jak jej předložil nový provozovatel kanalizační sítě. Za listopad a prosinec tak občané budou platit 32,67 za kubík.

Obavy prý nemusí mít ani ti, kteří spadají kanalizací pod město, ale přitom dostali dopis od VKM. Tato situace byla způsobena tím, že vodárny zaslaly městu špatný seznam odběratelů, kteří jsou napojeni dle jejich evidence na kanalizaci města. „Potýkáme se s celou řadou komplikací. Chyběl přehled, čí majetek je města a čí vodáren, neexistují propojovací smlouvy mezi vlastníky, chybí smlouva o provozování. Řada kanalizačních stok nebyla zkolaudována. Vodárny nám předaly nepřesné údaje o odběratelích, takže jsme dostali odběrná místa na nebožtíky a nemovitosti, které jsou několik let zbourány,“ uzavírá Bureš.

Navíc se minimálně od roku 2004 podle Jana Bureše nevytváří fond oprav. „Jeho výše by měla být mezi 30 – 34 % z výše stočného. Dle odborného posudku je částka za toto období vyčíslena na více jak 10 milionů,“ míní Jan Bureš.

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.