Na Jirkov 14 „zemědělců“

RAKOVNÍK. Jak známo, v červnu letošního roku ukončil svoji činnost Domov mládeže Střední zemědělské školy v ulici Fr. Diepolta. Zatímco se objekt postupně přemění na domov pro seniory, studenti, kteří zde bydleli, dostali možnost přesunout se do internátu Integrované střední školy na Jirkově. Protože tento krok vzbudil rozporuplné pocity jak u některých studentů, tak i jejich rodičů, podívali jsme se nyní, po uplynutí půldruhého měsíce nového školního roku, jaké je realita.

Aktuální informace nám podala vedoucí Domova mládeže na Jirkově Marie Rojíková. „Kapacita našeho domova je 65 lůžek, v případě velkého zájmu ji můžeme bez problému navýšit až na 75 lůžek. V současné době zde máme ubytováno 48 až 50 dětí. Ze zrušeného internátu SZeŠ k nám přišlo 14 studentů, z toho devět chlapců a pět děvčat. Další dva přišli do prvních ročníků,“ vypočítává Marie Rojíková. V současné době jsou tedy na Jirkově ubytováni žáci zdejší integrované střední školy, dále Střední průmyslové školy Rakovník, SZeŠ a MOA. „Všichni jsou zde spokojení, nezaznamenali jsme žádnou stížnost, žádný kázeňský ani jiný problém. Vše proběhlo přirozeně a v naprostém klidu,“ dodává Marie Rojíková.

„Pokud bych hodnotil celou budovu naší školy, je domov mládeže určitě její nejhezčí částí. Pokoje jsou I. kategorie, máme je vybavené moderním nábytkem, studenti mají k dispozici jednu místnost s počítači připojenými na internet, posilovnu, kulečník, stolní fotbal. Pokud se nám podaří získat ješně nějaké peníze, umožníme jim internetové připojení na jednotlivé pokoje,“ doplňuje kolegyni ředitel školy Karel Mencl a podotýká, že do pracovního poměru přijali i vychovatelku Libuši Polákovou ze zrušeného domova mládeže SZeŠ. „Také obavy z dlouhé cesty do školy se ukázaly jako liché. Pohodlnou chůzí se to dá zvládnout za 15 až 20 minut. Sám jsem si to osobně vyzkoušel a bez úhony na zdraví jsem to přežil. Takže těm mladým to nemůže dělat vůbec žádné problémy,“ směje se ředitel ISŠ Na Jirkově.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.