Stadion Milana Kotála?

RAKOVNÍK. Zastupitelé města Rakovníka se na své poslední schůzi 26. září zabývali i myšlenkou přejmenovat zimní stadion tak, aby bylo jeho jméno spojeno s osobností Milana Kotála. Na počest letos v únoru zesnulého patrona rakovnického hokeje vzniká v ateliéru Miroslava Pangráce bronzová busta, která má být umístěna do foyeru stadionu. Nyní zastupitelé navrhují i změnu názvu sportovního areálu.

„Velmi mě potěšilo, že se bude instalovat busta pana Kotála. Ale ptám se, jestli bychom nemohli jít ještě dál a nazvat při té příležitosti stadion i jeho jménem. Bylo by to ocenění vyššího stupně. Zasloužil by si to,“ navrhoval Miloslav Kubínek.

S názorem souhlasil i starosta města Zdeněk Nejdl, který zároveň informoval o postupu prací. „Busta už se odlévá, kamenictví Humpál pracuje na desce. Hokejisté mají odsouhlasit text, který byl navrhnut. V říjnu by měla být busta slavnostně odhalena. S přejmenováním stadionu nemám problém. Také jsme o tom na radě mluvili. Nyní je to městský stadion, případný nový název by měl být ale nejprve konzultován s provozovatelem,“ řekl Zdeněk Nejdl.

Jak jsme dále zjistili, sbírka na zhotovení busty, kterou iniciovalo město Rakovník, skončila s výtěžkem 16 129 Kč. A protože náklady na zhotovení busty byly odhadovány na 100 tisíc korun, rozdíl uhradí město Rakovník.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.