Dopravka hlídá Vysokou

RAKOVNÍK. Starosta města Rakovníka Zdeněk Nejdl se ohradil proti vyznění článku o dopravní situaci ve Vysoké ulici. Zaznělo v něm kritické hodnocení z úst Ladislava Hellera z dopravního inspektorátu na adresu městských strážníků a jejich činnosti při řešení přestupků. Objevil se i požadavek, aby se Vysoká ulice změnila v pěší zónu podobně jako ulice Nádražní či Trojanova.

„Překvapilo mě, že pan Heller prosazuje, aby se stala z Vysoké pěší zóna, přitom ve svém stanovisku dopravní inspektorát doporučuje ulici naopak zprůjezdnit směrem k náměstí, byť jen pro vozidla zásobování a rezidenty,“ podivuje se Nejdl. Nově instalované značky ve Vysoké, kde se objevil zákaz stání a zákaz vjezdu mimo vozidel zásobování, jsou podle starosty nadbytečné. „Ulice je tak úzká, že při zaparkování nezbude dostatečně široký prostor, tudíž se tam automaticky parkovat nesmí. Navíc v ulici parkují většinou ti, kteří tu mají provozovny nebo nemovitosti, takže jsem zvědav, jak to pan Heller vyčistí,“ zajímá se starosta.

Podle starosty se o Vysoké začalo více mluvit poté, co se jeden z majitelů domů obrátil na odbor dopravy s žádostí o povolení předzahrádky a dopravní inspektorát nesouhlasil. „Uvedli, že se jedná o úsek častých dopravních nehod. Ve skutečnosti se tam staly jen tři drobné nehody, takže to zamítavé stanovisko nebylo v pořádku. Ale jinak si myslím, že i nám jde o to, aby se provoz v centru zmírnil. A se zdražením poplatků za parkování a zpřísněním podmínek se nám to i daří. Když nynější situaci porovnáme s rokem 2009, jezdí na náměstí denně o 100 aut méně, a přesto vybereme více peněz. Zatímco před zdražením jsme vybírali v průměru 3800 denně, nyní je to 6500 korun za den,“ hodnotí Nejdl.

Dopravní inspektorát měl naopak k článku většinou pozitivní ohlasy. „Myslím, že veřejnost je v tomto případě na naší straně, kromě těch, kterých se opatření dotkla. Do centra chodíme i dvakrát denně a budeme v tom pokračovat. Zatím jsme uložili za parkování pět pokut a rozdali asi 27 parkovaček,“ upřesnil vedoucí DI. Situace v ulici se dle jeho názoru zlepšuje.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.