Ve čtvrtek končí uzavírka na Pavlíkov

RAKOVNÍK. Velká vlna kritiky se v souvislosti s objížďkami snesla také na úředníky odboru dopravy. Hlavně za benevolenci, se kterou přistoupili k požadavkům společnosti Froněk. Ta si celkem pochopitelně naplánovala objížďky tak, aby je nemusela každý týden měnit. Řidiči, kteří dodržovali dopravní značení, byli ale velmi často zaskočeni, když najeli navíc několik kilometrů, a pak spatřili jak po uzavřené silnici přijíždí od Rakovníka autobus Anexie nebo některý z řidičů, kteří značení ignorovali. Vyšlo tak najevo, že silnice od Lapáku na Pavlíkov byla celý týden sjízdná, a řidiči tak absolvovali kilometry navíc úplně zbytečně. Další vlnu stížností jsme zaznamenali z okruhu firem, které sídlí v okolí Huřvin a kvůli uzavírce byly na čas odříznuty od spojení se svými zákazníky nebo dodavateli, aniž to s nimi kdokoliv projednal.

Podle názoru Karla Sedláčka z odboru dopravy městského úřadu měly být termíny a trasy objížděk projednány se starosty dotčených obcí. „Svolali jsme je na 11. července. Bohužel, představitelé obcí se až na jednu výjimku k jednání nedostavili. Objížďky tak byly vyhlášeny podle návrhu zhotovitele,“ vysvětluje Sedláček.

Pozváni byli starostové Lubné, Sence, Hvozda, Panošího Újezda, ale také Kralovic, Hořesedel, Hořoviček, Kněževse a Jesenice, kudy vede objízdná trasa pro nákladní automobily. „Bohužel, dostavila se jen starostka Kněževsi. Nikdo jiný. Zato teď, když nastaly problémy s objížďkami, mi volají všichni,“ vysvětluje Sedláček.

Starosta Obce Lubná Pavel Vyskočil však takové vysvětlení odmítá. Odbor dopravy se dle jeho názoru měl ve věci více angažovat. „Do poslední chvíle nám nikdo nebyl schopen cokoliv říct. Já se o zahájení dozvěděl až od stavbyvedoucího firmy Froněk, protože shodou okolností bydlí v Lubné. Jinak bych žádné informace neměl. A pak jsme jednali rovnou s firmami. Např. s Anexií jsme řešili náhradní zastávku pro Krčel apod.,“ popisuje Pavel Vyskočil.

Kamil Hrbek ze společnosti Froněk nám v pondělí 22. srpna potvrdil, že první část rekonstrukce ve směru od kruhového objezdu na Lapák by měla být dokončena do středy a ve čtvrtek 25. srpna ráno by měla být silnice na Pavlíkov plně průjezdná.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.