Fröhlich osvobozen i na kraji

RAKOVNÍK. Krajský soud v Praze potvrdil 18. srpna rozsudek Okresního soudu v Rakovníku a ztotožnil se s názorem, že vedoucí odboru dopravy František Fröhlich neporušil zákon.

Státní zástupce okresního státního zastupitelství vinil vedoucího odboru ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Toho se měl dopustit tím, že zrušil pravomocné rozhodnutí o pokutě 300 Kč uložené jeho bývalé spolužačce. Soudce Stanislav Kos nejprve vydal trestní příkaz, podle něhož byl vedoucí úředník odsouzen na osm měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem na dva roky. Obžalovaný i státní zástupce ale podali proti trestnímu příkazu odpor, načež bylo zahájeno hlavní líčení a v něm soudce nakonec vedoucího odboru zprostil obžaloby. Státní zástupkyně Váňová se ale proti verdiktu odvolala ke krajskému soudu, který osvobozující rozsudek potvrdil, s tím, že se žádný úmyslný ani nedbalostní trestný čin nestal, navíc prý bylo důkazní řízení zmatečné. František Fröhlich byl od počátku přesvědčen o své nevině. Už během své závěrečné řeči u okresního soudu ale uvedl, že napříště se podobnému způsobu vyřizování přestupků raději vyhne a sporné případy předá nadřízenému orgánu. Po ukončení hlavního líčení v Praze dodal, že je smutné, že se případ dostal až k odvolacímu soudu. „Případem se úplně zbytečně zabývala spousta lidí, kteří nad ním strávili mnoho času. K názoru, že se nestal žádný trestný čin, měla dospět už policie v přípravném řízení,“ míní Fröhlich.

František Fröhlich ovšem figuruje ještě v dalším občansko právním sporu s Janou Titzlovou, který se týká údajné šikany na odboru dopravy. Tento případ začne soud v Rakovníku řešit opět 15. září. Více jak roční odklad byl způsoben změnami v petitu žaloby.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.