Opilý řidič utekl od nehody

RAKOVNÍK. K vážné dopravní nehodě došlo ve čtvrtek 28. července v 8 hodin ráno na silnici z Rakovníka do Olešné. Směrem od města jel čtyřiatřicetiletý řidič Volkswagenu Passat. Za volant usedl tak opilý, že nezvládl mírnou pravotočivou zatáčku, vjel do protisměru, strhl řízení zpět a pak zase vlevo, čímž zcela ztratil nad vozidlem kontrolu a narazil do protijedoucího Favoritu, který řídil osmašedesátiletý muž z Rakovnicka. Při střetu byla těžce zraněna třiašedesátiletá spolujezdkyně řidiče Favoritu, která zůstala ve voze zaklíněna, takže ji museli vyprostit až přivolaní hasiči.

Opilec se nepřesvědčil, zda osoby v nabouraném autě nepotřebují pomoc, ani nehodu neohlásil a dal se na útěk směrem do města. Měl však smůlu. Poblíž se nacházel policista v civilu, který výtečníka pronásledoval až k Penny Marketu, kde ho zadržel a předal kolegům. Dopraváci naměřili řidiči 2,34 promile alkoholu a případ předali kriminální policii. Řidič je podezřelý ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky, těžké ublížení na zdraví a neposkytnutí první pomoci. Zraněná žena byla převeza k ošetření do nemocnice. Škoda na Volkswagenu byla vyčíslena na 90 tisíc a na Favoritu na 15 tisíc korun.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.