Pod Tescem vznikl načerno chodník

RAKOVNÍK. Policie a stavební úřad řeší velmi kuriózní případ. Majitel pozemku mezi hypermarketem Tesco a zahrádkářkou kolonií podal trestní oznámení na neznámého pachatele, který tu bez povolení vybudoval zhruba stometrový štěrkový chodník. Stavba zasahuje do pozemků několika vlastníků a nikdo neví, kdo je jejím zhotovitelem.

„Jeden z majitelů pozemků se obrátil na policii, kam podal trestní oznámení, a na stavební úřad, abychom nařídili odstranění nepovolené stavby. Dostali jsme se ale do patové situace. Nevíme totiž, kdo chodník vybudoval, takže nemáme komu nařídit odstranění stavby,“ vysvětluje Michaela Vachtlová, vedoucí odboru výstavby.

Jedním z majitelů pozemků, na nichž se chodník nachází, je i Lubomír Lippert. „Chodník mi nevadí. Podnět policii a odboru výstavby jsem podal jen z toho důvodu, aby tam do budoucna nevzniklo nějaké věcné břemeno a já pak nemohl pozemek využít. Proti chodníku nic nemám. Z hlediska bezpečnosti je to takhle pro lidi lepší,“ míní Lippert. Zvláštní je, že na místo muselo být navezeno značné množství štěrku a musela být použita technika včetně válce. Přesto si nikdo ničeho nevšiml a jedná se tak o dílo neznámého investora. Vzhledem k tomu, že chodník využívají lidé, kteří chodí do zahrádkářské kolonie a návštěvníci Restaurace Monako, okruh stavebníků, kteří by mohli mít na stavbě zájem, není nijak široký. Přesto se záhadu zatím nepodařilo objasnit.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.