Defibrilátor strážníkům

NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Vedení města uvažuje o zakoupení automatizovaného externího defibrilátoru (AED). Jeho cena se pohybuje v rozmezí čtyřiceti pěti až padesáti pěti tisíc a měla by jím být vybavena městská policie.

Proto také vzneslo vedení města dotaz na obce, kam zajíždí městští strážníci, zda s jeho zakoupením souhlasí a budou se na něm finančně podílet. „Zatím máme souhlas pouze z Tuchlovic, ještě čekáme na Lány a Rynholec,“ říká starosta Karel Filip. AED je přístroj, který při provádění resuscitace významně zvyšuje šance oživované osoby na přežití. Je kompatibilní i s vybavením sanitních vozidel rychlé záchranné služby a je vhodný pro použití v terénu i pro osoby bez lékařského vzdělání.

„Tímto zařízením chceme vybavit městské strážníky především proto, že se poměrně často dostanou jako první k událostem, kde je třeba provádět resuscitaci,“ uzavírá starosta. Rakovničtí městští strážníci pomůcku mají ve své výbavě více než rok, doposud ji ale ještě nepoužili.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.