\"Foto\"

Část petrovické „úrody“.

 

V Petrovicích „tráva“ za 4 miliony

RAKOVNICKO. Rakovnickým kriminalistům se minulý týden podařilo rozbít hned dva drogové gangy. Jeden se specializoval na marihuanu, druhý na pervitin.

Pěstírnu marihuany v Petrovicích sledovali kriminalisté téměř rok, zadržení pachatelů naplánovali na 23. března ráno. Jako první vtrhla do domu, který vlastní cizí státní příslušník, zásahová jednotka. Uvnitř policisté objevili nejen indoorovou pěstírnu, ale i 42letého Vietnamce, při jehož zadržení použili hmaty a chvaty, hrozbu střelnou zbraní a nasadili mu služební pouta.

„Majitelem objektu je další cizí státní příslušník. U zadrženého muže se prověřuje, zda nepobývá na území republiky nelegálně. Bylo mu sděleno obvinění z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a v pátek byl převezen do vazební věznice,“ přibližuje mluvčí policie René Černý.

Pěstírnu si Vietnamci udělali z objektu bývalého obchodu vedle hasičské zbrojnice. „Samozřejmě se po vesnici šuškalo, že se tam asi děje něco nekalého. Bylo totiž dost nápadné, že i když v domě nikdo nebydlí a není kolem něj žádný pohyb, tak se na jeho střeše už druhou zimu nedrží žádný sníh. Ze všech domů v Petrovicích tu vždycky roztál sníh jako první. Každému bylo jasné, že musí být uvnitř hodně teplo. Teď jenom doufáme, aby nebyli na černo napojeni na elektřinu v hasičárně,“ říká starosta Radek Jelínek. Policisté uvnitř domu zajistili téměř 2 kg sušené marihuany, 1537 rostlin v různém stádiu růstu a vybavení pěstírny.

Na místě byli přítomni i rakovničtí kriminalisté. Vedoucí zásahu Milan Hornof nám poskytl první informace. „Indoorová pěstírnu byla ve všech místnostech objektu. Ve srovnání s Novým Domem, kde jsme zasahovali nedávno, byla pěstírna v Petrovicích třikrát větší a byla konstruována na neustálý odběr, o čemž svědčí malé i více než metrové rostliny. Podle předběžných odhadů by pachatelům toto množství po dopěstování vyneslo skoro čtyři miliony korun, neboť jeden kilogram usušené marihuany se na českém černém trhu prodává za tři tisíce euro. Do zahraničí i dráže,“ doplnil Milan Hornof.

Také druhý gang sledovala policie už od loňského roku. Čtyřiadvacetiletý pachatel, kterého zadržela, se od července 2010 do letošního ledna podílel společně s dalším mužem, jehož trestnou činnost ještě policie prošetřuje, na výrobě a distribuci pervitinu. Také on skončil ve vazební věznici.

Markéta Hartlová, David Svoboda

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.