Usvědčily ho boty

RAKOVNÍK (peg). Série vloupání, u nichž měli policisté od první chvíle podezření, že je má na svědomí stejný pachatel, byla minulý týden objasněna. K usvědčení pachatele pomohl i test DNA a stopy bot.

„Případy se staly od listopadu do ledna. Mladistvý pachatel se v listopadu vloupal do restaurace Na Růžku v Pecínově. Způsobil v ní jen škodu, nic nevzal. Další tři vloupání byla ve stádiu pokusu. Bez úspěchu se snažil 26. ledna vniknout do rodinného domu u Hradcova mlýna a v ulici Keramiků. Stejně dopadl i při vloupání do restaurace U Písy,“ přibližuje mluvčí policie René Černý. Jediným úspěchem skončilo vloupání do výrobny baget v Rakovníku, kam vlezl v noci z 26. na 27. ledna oknem, které rozbil. Odtud si odnesl hotovost. Celkem způsobil majitelům objektů škodu za 15 731 korun. „Jelikož se jedná o mladistvého, bylo mu sděleno podezření z provinění krádeže, porušení domovní svobody a poškození cizí věci. Mimo jiné ho usvědčilo i DNA a trasologická stopa, tedy otisk podrážky. Mladistvý se momentálně nachází ve výkonu trestu pro předchozí trestnou činnost,“ uzavírá mluvčí.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.