Hrad otevřel brány

KŘIVOKLÁT. V sobotu 26. března byla na hradě Křivoklátě slavnostně zahájena sezóna. Po vztyčení vlajky s českým lvem proběhla v prostorách Galerie Lednice malá slavnost.

Starosta obce Roztoky Vladimír Melč, Radek Dvořák z obecně prospěšné společnosti Rakovnicko a kastelán Luděk Frencl zavěsili na čestné místo symbolické klíče od řeky Berounky, greenway Berounka – Střela a hradu Křivoklátu. Stejně jako v minulých letech byla i letos oceněna osobnost, která se mimořádně zasloužila o rozvoj a propagaci hradu. „Čestné uznání uděluji Otakaru Hrdličkovi, který se o náš hrad stará už dlouhá léta. Nejen jako stavební dozor, ale také jako autor projektu rekonstrukce hradních krovů a drobných sakrálních staveb,“ oznámil Luděk Frencl.

I letos čeká na návštěvníky hradu několik novinek. Nová pokladna s turniketem, samostatná procházka po hradních ochozech a prohlídka velké věže. Více příště.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.