Napadal strážníky a plival

RAKOVNÍK (peg). Zloděj, kterého přistihla v úterý 22. února ostraha marketu na Nábřeží Dr. Beneše při krádeži, se snažil během zadržení poničit služební automobil městské policie. Pachatel byl opilý a agresivní.

Ostraha si zloděje všimla ve chvíli, když před osmou večerní strkal do kapes bundy zboží. Na výzvu, aby zboží vyndal, ale nereagoval a začal být agresivní. Neuklidnil se ani poté, co přijela hlídka městské policie. „Když ho strážníci vyzvali, aby předložil doklad k prokázání totožnosti, nereagoval. Proto mu oznámili, aby nasedl do služebního vozidla a jel s nimi na obvodní oddělení policie ke zjištění totožnosti. Místo aby strážníky poklidně následoval, je ale začal slovně a fyzicky napadat a kopáním se snažil poničit vnitřní vybavení vozidla,“ přibližuje mluvčí policie René Černý.

Na služebně poté policisté zjistili, že se jedná o 32letého muže z Rakovnicka. Při dechové zkoušce nadýchal 2,15 promile alkoholu. Kvůli agresivnímu jednání je podezřelý z trestného činu násilí proti orgánu veřejné moci. „Na služebním vozidle nám žádná škoda nevznikla, ale muselo být po převozu pachatele vyčištěno. Bylo poplivané,“ říká vrchní strážník Pavel Škvára.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.