Sesuv chaty zatím neohrozí

NOVÉ STRAŠECÍ. Zúžení vozovky do jednoho jízdního pruhu si vyžádal sesuv půdy na silnici mezi Novým Strašecím a Rudou. Podle starosty města by do konce února měli mít silničáři výsledky zkoumání statika a geologa. „Silnice i přilehlý svah jsou krajské, přesto jsem se tam byl podívat a myslím, že chatám na Mackově hoře zatím nic nehrozí,“ míní starosta.

Podobný názor má i provozní náměstek oblastního pracoviště Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje Josef Raboch. „Mezi ujíždějícím svahem a jejich objekty je ještě komunikace, takže chaty ohroženy nejsou,“ vysvětluje. Z jeho dalších slov vyplývá, že na projektu, který měl zpevnit výše zmíněný svah, se pracuje už delší dobu a letos mělo dojít k jeho realizaci. „Bohužel se během této zimy daly do pohybu zdejší jílovité vrstvy a my s nimi momentálně nemůžeme dělat vůbec nic. Původně jsme sesunutou zeminu odebírali, ale pak nám geologové doporučili ji tam nechávat, neboť by její odebírání znamenalo další posuvy.“ Podle Josefa Rabocha musí silničáři s pracemi v terénu vyčkat, až se ustálí počasí. Zatím však stále hledají způsoby, jak situaci vyřešit.

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.