Ředitel 1. ZŠ na apríla

RAKOVNÍK. Město už chce konečně vyřešit nestandardní situaci na 1. ZŠ, která nemá řádně zvoleného ředitele. Po odchodu ředitelky Věroslavy Borské loni v únoru vypsala rada výběrové řízení, které vyhrál Jan Jirátko. Ten ale místo ředitele nepřijal. Do druhého konkursu se přihlásila jen Milena Mouchová, radní ji ale ve funkci nepotvrdili. Když to vypadalo, že se do třetího konkursu přihlásí opět jen ona, byl konkurs zrušen a paní Mouchová pověřená řízením školy.

„Po volbách byla ustavena komise pro výchovu a vzdělávání, která po zjištění stavu na škole doporučila vyhlásit nový – již čtvrtý – konkurs. Termín jeho vyhlášení byl radou stanoven na 1. března a přihlášky budou přijímány do 1. dubna, kdy nového ředitele navrhne výběrová komise,“ uvedl mluvčí radnice Jan Polák. Nový ředitel by se měl funkce ujmout od 1. července 2011. Připomeňme, že 1. ZŠ má mezi základními školami pověst „popelky“ s nejmenším počtem žáků. Podle starosty zazněly ve vedení města i názory sloučit její vedení se sousední úspěšnou 2. ZŠ. Komise pro výchovu a vzdělávání pod vedení Marka Pavlíka však tento názor nepodpořila s tím, ať 1. ZŠ bojuje o svou pozici s vlastním vedením.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.