Zahradník byl nadbytečný

RAKOVNÍK (ps/bed). Ředitelku Domova Na Zátiší Ivanu Friebertovou-Skalkovou, která byla ke konci prosince odvolána radou Středočeského kraje bez udání důvodu, následoval minulý týden také její manžel Václav. V organizaci pracoval jako pomocná síla při práci s klienty, částečně též jako zahradník a údržbář.

„Nejprve mi byla rozšířena pracovní náplň, ale vzápětí jsem byl propuštěn. Domnívám se, že to bylo v souvislosti s dopisem, který jsem zveřejnil v týdeníku Raport,“ sdělil nám bývalý zaměstnanec. „Je jen s podivem, že pan Chládek v tisku uvedl, že kdo nekrade a nepodvádí, nemá se čeho bát. Já jsem nikdy nic neukradl a nikoho nepodvedl a byl jsem stejně vyhozen,“ řekl nám bývalý pracovník krajské organizace, který se na stránkách našeho listu zastal své propuštěné manželky.

Když jsme si chtěli důvod propuštění ověřit u stávajícího ředitele Domova Na Zátiší Pavla Jenšovského, odpověděl nám velmi stručně ve třech bodech. „Za prvé: Dotyčný dostal výpověď pro nadbytečnost. Za druhé: Nemá to žádnou souvislost s článkem v Raportu. Za třetí: Pracovně právní záležitosti nebudeme v tisku dále komentovat,“ uvedl Pavel Jenšovský.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.