Kavárna s novým vedením

RAKOVNÍK. Ve vedení tzv. občanské kavárny došlo k rozkolu. Projekt diskusního fóra scházejícího se v restauraci U Primase se údajně otřásá v základech.

„Mám momentální pracovní povinnosti, a proto jsem se vzdal aktivní činnosti,“ uvedl jeden z moderátorů diskusních večerů Rudolf Pánek. Jeho odchod je prý věcí dohody a v žádném případě se nejedná o zánik kavárny. Z obdobných důvodů se podle Pánka vzdali činnosti i další členové – Jaromír Tupý, Jan Měkuta a Josef John.

Připomeňme, že občanská kavárna vznikla v únoru loňského roku na půdě místní ODS. Ta je, jak známo, rozhašteřená a „kavárenské křídlo“ prostřednictvím diskusních večerů mimo jiné poukazovalo na nedostatky ve vedení radnice v čele se starostou Zdeňkem Nejdlem. Přesto, že se vedení kavárny od počátku zaklínalo apolitičností projektu, hovořilo se o tom, že má některým členům na kandidátce ODS zvýšit popularitu před komunálními volbami.

Že se původní tým rozpadl, nám potvrdila i Pavlína Čiberová-Nedvědová. „Měli jsme odlišné cíle. Někteří viděli v kavárně předvolební záležitost a po volbách chtěli její pořádání omezit nebo dokonce zrušit. To se mi nelíbilo a dohodli jsme se, že budu pokračovat s novým týmem,“ říká zakladatelka občanské kavárny. Kromě ní by se v novém vedení měla objevit známá jména veřejného života jako Anna Jakubská, Eva Kašová, Zuzana Novotná a Zdeněk Renc.

Občanská kavárna se bude nadále scházet každý měsíc. „Kavárnu chápeme jako iniciativu, která může občanům ukázat, že i když je politika nezajímá, mohou ve svém městě něco změnit,“ uvedla Čiberová-Nedvědová.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.