Šetřit za telefon i odpad

NOVÉ STRAŠECÍ. Jednou z priorit nového vedení strašecké radnice jsou úspory. Město by chtělo šetřit v oblasti telekomunikací, energií a komunálních odpadů.

Úspor za telefonní hovory by Nové Strašecí mohlo dosáhnout díky místní síti Bubákov, která poskytuje volání po městě v této síti zadarmo. „Hovory do jiných sítí máme přislíbeny za padesát haléřů a volání na mobil za dvě koruny padesát. Zkušenosti se společností Bubákov má už zdejší škola. Ta v listopadu 2009, kdy byla ještě napojena na O2, platila dvanáct tisíc a letos o pět tisíc méně,“ říká starosta Karel Filip.

Se zástupcem firmy Czech Energy Centre se město dohodlo na vypracování podrobné analýzy úspor. „Z předběžného hovoru už víme, že například na veřejném osvětlení bychom mohli ušetřit desítky tisíc,“ dodává starosta.

Podle místostarostky Libuše Vosátkové se vedení města průběžně zabývá i hledáním úspor v třídění komunálního odpadu. „Před týdnem jsme se byli podívat na Stochově. Chceme více motivovat občany, aby třídili odpad a rádi bychom získali i více kontejnerů.“ Ze slov místostarostky dále vyplývá, že lidé do velkoobjemových kontejnerů hází vše, přestože byly původně zamýšleny na biologický odpad. „Vedle trávy se tam však objevují i pohovky či televize, které by lidé měli vozit do sběrného dvora. Ten je otevřen v pracovní dny denně a jednu sobotu v měsíci,“ připomíná místostarostka.

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.