Policie našla v autě zařízení na výrobu pervitinu

Při honičce se střílelo

RAKOVNICKO. V dramatickou honičku se střelbou, zátarasem a zraněným policistou se v úterý změnila rutinní silniční kontrola v Hořesedlích. Pronásledování prchajícího automobilu vedlo přes Kněževes a Senomaty až do Jesenice, kde policistům pomohl sám řidič, když odbočil do slepé uličky. Auto řídil muž, po němž bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

Osmadvacetiletý muž z Rokycanska unikal policii několik dní. V pátrání byl od 3. ledna, kdy na něj Okresní soud v Rokycanech vydal příkaz k zatčení. To však policisté, kteří v úterý kolem osmé večerní kontrolovali u bývalého hotelu Astra v Hořesedlích projíždějící automobily, netušili. Nissan Sunny se rozhodli zastavit zcela náhodně během výkonu služby. „Nissan jel po karlovarce ve směru na Prahu. Hlídka ho stavěla předepsaným způsobem, ale řidič na znamení k zastavení nereagoval a pokračoval v jízdě směrem na Prahu,“ přibližuje mluvčí policie René Černý. Hořesedelští policisté proto nasedli do služebního vozidla, zapnuli majáky a začali auto pronásledovat.

Řidič odbočil na Kněževes, pokračoval přes Přílepy a Senomaty až do Jesenice, kde na něj čekala místní hlídka, která přehradila silnici služebním vozidlem. Zátaras ale prchajícího muže nezastavil. Za cenu, že zraní jednoho z policistů, který dával znamení k zastavení, ho objel. Policistovi se naště­stí podařilo včas uskočit. „Od Jesenice už podezřelé vozidlo, které pokračovalo směrem na Plzeň, pronásledovaly dvě hlídky. V obci Tlestky nečekaně změnilo směr jízdy a otočilo zpět do Jesenice. Tam ale řidič odbočil do slepé uličky k místnímu kostelu. V blízkosti fary vjel na travnatý taras, čehož policisté využili a snažili se vozidlo zastavit,“ popisuje René Černý.

Řidič se ale nehodlal vzdát. Najel na jednoho z policistů. Ten padl na čelní sklo a bolestivě se udeřil o sloupek vozu do pravé ruky. Poté zazněl varovný výstřel. Ani na něj ale muž za volantem nereagoval. Zastavil až poté, co havaroval. „Zadržený nebyl schopen komunikace, byl evidentně pod vlivem drogy, proto byl převezen k hospitalizaci do rakovnické nemocnice. Kvůli agresivnímu chování ho museli na pokoji střežit policisté. Zadržena byla i jeho 24letá spolucestující z Příbramska, která ve vozidle převážela věci a zařízení sloužící k výrobě pervitinu. K jeho vlastnictví se doznala, proto byla umístěna do policejní cely,“ říká René Černý.

Nissan, v němž pochybná dvojice cestovala, byl kradený. Registrační značky, jež na něm byly namontovány, patřily k jinému automobilu. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu násilí proti orgánu veřejné moci a žena z trestného činu výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu. Kromě toho policisté došetřují, jestli nemají na svědomí další trestnou činnost.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.