Skupina Brutus „zachraňuje“ cestující vlakem

O víkendu je WC nedostupné

RAKOVNÍK. Kdo se domníval, že nové veřejné záchodky na Husově náměstí zmírní stávající tristní situaci v této oblasti v Rakovníku, dočkal se jen částečně. Toalety jsou pěkné, prostorné, je zde pamatováno jak na běžné zákazníky, tak i na tělesně postižené a matky s kojenci. Také poplatek 3 resp. 4 Kč je mírný. Jenže! Nastavená otevírací doba (pondělí až pátek 8.00-17.00 s hodinovou polední pauzou, v sobotu jen dopoledne a v neděli zavřeno) nutí k otázce, kam se mají občané (místní i turisté) obrátit v případě nutnosti v sobotu odpoledne a o víkendu.

„Zatím jsme otevírací dobu nastavili tak, jak je, ale rozhodně to není žádné dogma a zjistíme-li, že potřeby lidí jsou jiné, není problém ji změnit,“ říká místostarosta města Jan Švácha a pokračuje: „V turistické sezoně, počítám od otevření Vysoké brány, by měly být podle mého názoru otevřeny po celý víkend. Budu to v radě města iniciovat.“

Případná změna otevírací doby nedělá problém ani provozovateli WC, Údržbě městských komunikací. „Pokud město vznese požadavek a ze strany občanů bude zájem, není problém otevírací dobu změnit. Provoz toalet nemůže být ale dlouhodobě prodělečný,“ potvrzuje technik ÚMK Dušan Godeša a doplňuje, že pokud probíhají ve městě nějaké akce, u nichž se dá předpokládat masovější návštěvnost (Cyklování, zahájení turistické sezony, případě nyní se vracející Rack Reyd ad.), jsou toalety otevřeny po celou dobu průběhu akce.

Ozývají se ale také hlasy, že přemístěním WC na okraj Husova náměstí se problém v centru města nevyřeší. „Lidé budou chodit do průjezdu V Brance stále. Jsou tam navyklí a nebudou běhat až ke kostelu. Hlavně, když budou trhy. To už jsou tu trhovci brzy ráno a navíc, oni mají zájem prodávat a ne běhat na hajzly bůhvíkam. A ta hodinová polední pauza, to je úplný nesmysl,“ tvrdí sklenář Pavel Kadlík, který má v blízkosti toalet V Brance dílnu. Podle něj by se dal problém vyřešit tím, že by majitel objektu V Brance Jaroslav Kačer tamní záchodky opravil a pronajal je nějakému soukromému subjektu.

Tristní situace panuje nadále na nádraží Českých drah, kde jsou toalety v provozu pouze v době, kdy je otevřena restaurace (8-17.00). V tuto dobu si za pětikorunu můžou cestující zapůjčit klíč od WC v této restauraci. V době předtím a potom mají smůlu. Ještěže u nádraží parkuje se svým velkým autobusem bigbítová skupina Brutus. V jeho „závětří“ nacházejí potřební záchranu a úlevu. Mnoho neřeší ani záchodky na autobusovém nádraží, protože ty jsou po 16. hodině a o víkendu také nedostupné.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.