Berounka (zatím)

zůstává v korytě

KŘIVOKLÁTSKO. Velká obleva, která přišla v druhé polovině minulého týdne, a s ní spojené tání sněhu, zvedly hladiny potoků i řeky Berounky. Naště­stí ne natolik, aby došlo k jejich vylití ze břehů.

„Vyhlásili jsme druhý pohotovostní stupeň. Berounka sice pozvolna stoupá, ale zatím nedošlo k žádným škodám. Většinou se drží ve svém korytu. Všechny cesty jsou přístupné. Podle informace, které máme z Plzeňska, jsou tamní přítoky stabilizované a nemusíme se obávat nějakého většího přívalu vody. Tím, že byla řeka prakticky bez ledu, voda plynule odtéká. Myslím, že během tohoto týdne se situace sama vyřeší,“ zhodnotil stav v pondělí ráno roztocký starosta Vladimír Melč.

Podobná zjištění udělali také starostové na dolním toku Berounky. „U nás je klid, řeka se sice zvedla, ale nikde se nevylila,“ odpověděl zbečenský starosta Stanislav Dryják.“ V Račicích je zaplaveno pouze kus louky pod jezem, ale to je při tání každý rok. „Žádné materiální škody na obecním ani soukromém majetku nevznikly,“ doplnila tamní starostka Pavlína Plimlová.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.