Partnerku týral dvacet měsíců

RAKOVNICKO (peg). Dvacet měsíců vydržela žena z jedné vesnice na Rakovnicku psychické i fyzické týrání od svého partnera. V neděli 5. prosince už ale odmítla domácí násilí dále snášet a přivolala policii.

„Hlídka se od ženy dozvěděla, že ji její druh napadá více než rok a půl, a to i za přítomnosti jejich 18měsíčního syna. Navíc se jí snaží omezit kontakt s okolím. Kromě slovního napadání si prožila i fyzické násilí. Nejhorší útoky se prý odehrály letos na jaře a v srpnu loňského roku. Druh ji například udeřil loktem do oka, chytal ji za ohryzek, povalil na zem a v návalu agresivity kopal do dveří bytu. Pokusil se udeřit i syna, v čemž mu partnerka zabránila,“ přibližuje mluvčí policie René Černý.

Nakonec vzal do ruky nůž a vyhrožoval, že zabije dítě, ji i psa. Když chtěla už tehdy přivolat policii, řekl, že zabije každého policajta, kterého uvidí. Proto tehdy raději nic neoznámila. „Útočník byl převezen do policejní cely a obviněn z trestného činu týrání osoby žijící ve společně obývaném obydlí. Byl použit institut vykázání, takže minimálně deset dní se nesmí vrátit domů. Případem se zabývá i intervenční centrum,“ dodává mluvčí.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.