Rodina se přiotrávila

LUBNÁ. Rodina z Lubné se první listopadové pondělí přiotrávila oxidem uhelnatým. V domku, který byl podle místních odstřižen od elektřiny, si přitápěla benzínovým agregátem. Ten však měla umístěný uvnitř, což způsobilo, že v domě začal ubývat kyslík. Poté, co začala osmiletá dívka upadat do bezvědomí, přivolala rodina záchrannou službu.

„Bylo velké ště­stí, že nás zavolali. Při otravě oxidem uhelnatým se nejprve objevují bolesti hlavy, nevolnost a závratě, které přecházejí až k bezvědomí s poruchami dechu. Kdyby rodiče bývali nevolali hned, mohla se i u nich otrava dostat do stádia, kdy už by nebyli přivolání pomoci schopni,“ přibližuje mluvčí záchranné služby Tereza Janečková.

Nejhůře na tom byla osmiletá dívka. V době příjezdu sanity už trpěla poruchami vědomí a silnou nevolností. „Po poskytnutí první pomoci byla převezena do nemocnice na Homolce, kde byla nejprve umístěna do hyperbarické komory a poté ji přemístili na dětské oddělení. Do nemocnice byla převezena i její matka s babičkou. Obě měly také příznaky otravy, jejich stav ale nebyl tak vážný,“ dodává mluvčí. Jednapadesátiletou a sedmadvacetiletou ženu záchranka převezla do rakovnické nemocnice.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.