Připomněli si vraždu Strička

RAKOVNÍK. Dva roky uplynuly od doby, kdy došlo v pozdních nočních hodinách na Husově náměstí ke konfliktu Michala Navrátila a Jana Strička, kteří se vraceli z diskotéky v Pralinka clubu. Po ostré slovní výměně nečekaně Navrátil bodl Strička nožem a ten na následky zranění zemřel. Vrah byl odsouzen k trestu odnětí svobody na 20 let.

V sobotu 23. října si tragickou událost připomněla Stričkova rodina, jeho přátelé a sympatizanti ultrapravicového hnutí, k nimž se zavražděný mladý muž hlásil. Vzpomínkový pochod byl řádně nahlášen a povolen. „Tentokráte pochod nesměřoval na náměstí přes park, ale byla povolena trasa z nádraží kolem odboru dopravy, po mostě v Nádražní ulici na Husovo náměstí. Pochod se zhruba 120 účastníky vyšel z nádraží kolem 19. hodiny,“ přibližuje mluvčí rakovnické policie Lenka Černá. Na bezpečný průběh akce dohlíželo kolem 200 policistů z celého Středočeského kraje.

Část průvodu tvořili i účastníci odpoledního protestního shromáždění v Praze proti výši trestů žhářů z Vítkova. Tato skupina se snažila vyvolat konflikt s policisty, když několik z nich vstoupilo do vozovky. Poté, kdy byli vyzváni, aby ji opustili, většina z nich výzvy uposlechla, ale neodpustila si na adresu policie několik vulgárních nadávek. Jeden z radikálů byl zadržen a převezen na policejní služebnu. „Jednalo se o 29letého muže ze Sokolova. Kolem 19.45 byl propuštěn. K jinému incidentu nedošlo. Mimo to ještě příslušníci antikonfliktního týmu poskytovali první pomoc starší účastnici pochodu, které se udělalo nevolno, a převezli ji do nemocnice,“ přibližuje mluvčí.

Poté, co dav přišel na Husovo náměstí, vytvořila kolem něj policie kordon, radikálové se zklidnili a zbytek pietní akce proběhl bez problémů. Kolem dvacáté hodiny její účastníci položili na místě vraždy květiny a věnce, zapálili svíčky a krátce na to se dav pokojně rozešel. Celou noc měla policie zvýšený výkon služby.

Tomáš Bednařík, Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.