Poliklinika má nový rentgen

NOVÉ STRAŠECÍ. V pondělí 11. října bylo v novostrašecké poliklinice slavnostně uvedeno do provozu nové rentgenové pracoviště. To zde bude v pronajatých prostorách provozovat Masarykova nemocnice v Rakovníku.

„V poliklinice provozujeme chirurgickou a orthopedickou ambulanci, máme tu gynekologii, internu, diabetologii, rehabilitaci a také praktického lékaře, takže jsme uvažovali o tom, že by zde mohlo být zřízeno rentgenové pracoviště. Začali jsme jednat se starostou Pavlem Vaicem s tím, že město nechá na své náklady místnost zadaptovat a my dodáme technologii a budeme rentgen provozovat,“ uvedl jednatel rakovnické nemocnice Jaromír Bureš.

„Investovali jsme do přestavby 400 tisíc korun. To, že bylo pracoviště ve Strašecí zřízeno, vnímáme jako velké pozitivum. Občané, kteří navštěvují zdejší lékaře, nemusejí už na snímkování dojíždět do Rakovníka nebo Kladna. Jsem přesvědčený, že to ocení především starší pacienti,“ doplnil novostrašecký starosta Pavel Vaic.

Společnost Privamed Healthia, s.r.o., která nemocnici provozuje, investovala do zařízení také částku 400 tisíc korun. Díky tomu vzniklo v novostrašecké poliklinice nové skiagrafické plně digitalizované pracoviště. To je propojeno s pracovištěm v Rakovníku, kde jsou snímky popsány a zase vráceny zpět lékaři do Strašecí. „V případě nějakých nejasností lze snímek poslat i do fakultní nemocnice v Praze. Pokud o něj bude mít pacient zájem, vypálíme mu ho na CD,“ vysvětlil Jaromír Bureš. Podle jeho slov se novostrašecké pracoviště jeví v současné době jako neziskové. Denně ho navštíví 5 až 6 pacientů. „Doufám, že se jejich počet brzy zvýší, aby se zaplatil laborant, který rentgen obsluhuje. Bylo by dobré, kdyby pracoviště denně navštívilo 10 až 15 klientů. Přál bych si, aby ho využívali i další lékaři v lokalitě – jak praktici, tak i specialisté,“ dodal Bureš.

V současné době ordinuje rentgen na poliklinice tři dny v týdnu, ale prý není problém, aby byla tato doba v případě zájmu veřejnosti rozšířena.

Otevřením rentgenového pracoviště ale spolupráce Masarykovy nemocnice s městem Novém Strašecí nekončí. Od 1. listopadu bude v pronajatých prostorách otevřen náběrový box (centrálně se zde nabírá podle požadavků lékařů laboratorní krev, sváží se do laboratoří a výsledky se odesílají zase zpátky). „V příštím roce bychom rádi rozšířili na novostrašecké poliklinice rehabilitaci, protože se dnes kvůli omezené kapacitě prodlužují objednací lhůty,“ vysvětlil Jaromír Bureš.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.