Foto

Ondřej Jaroš a Radek Blecha objevili školní jídelnu před týdnem.

Dobu určenou pro mimoškolní strávníky o hodinu prodloužili

Jídelna zatím veřejnost příliš neláká

RAKOVNÍK. Obavy majitelů rakovnických restaurací ze ztráty poledních strávníků se nenaplnily. Hosté jim kvůli školní jídelně, v níž se od 1. září může stravovat i veřejnost, nijak výrazně neubyli. Ve čtvrtek bylo kolem jedenácté dopolední v jídelně zhruba deset lidí, denně jich přichází přes dvacet. Ti, které jsme oslovili, jsou v jídelně spokojeni, proto je otázkou, zda postupná šeptanda přeci jen restaurace neohrozí. Navíc je od 1. října doba určená pro stravování veřejnosti prodloužena do 12.30 hodin.

„S kamarádem jsme sem začali chodit v pondělí a zalíbilo se nám tu. Jak prostředí, tak jídlo a jeho cena. Čas, kdy je tu pro veřejnost otevřeno, mi vyhovuje. Ani předtím jsem nechodil na obědy později. Pracuji na úřadě práce, takže na oběd odcházím někdy v jedenáct, někdy v půl dvanáctý,“ říká Radek Blecha a jeho spolustolovník Ondřej Jaroš doplňuje: „Jsem ještě student, teď jsem v Rakovníku na praxi. Jídelnu využívám hlavně proto, že cena za jídlo je tu pro mě dostupná. Za polévku i hlavní jídlo 65 korun, k tomu je čaj zdarma.“

Strávníci z veřejnosti se nemusejí předem registrovat. Mohou sice využít možnost zakoupit si čipovou kartu, tu si pravidelně dobíjet a platit tak za obědy bezhotovostně, většina ale volí variantu placení v hotovosti či stravenkami.

„Každý den je výběr ze čtyř, někdy i z pěti jídel. Lidi většinou vybírají očima, jídlo je tu vystavené, takže vidí, jak všechno vypadá na talíři. Od 1. října sem veřejnost může chodit až do půl jedné. Pokud jsou v jídelně děti, tak veřejnost upozorňujeme, aby si šli sednout po schodech nahoru, kde je další místnost,“ říká kuchařka Miroslava Kublová, která při vydávání obědů vypomáhá u pokladny. Jídelna nabízí i snídaně. Například ve čtvrtek se od sedmi do osmi ráno podávaly meruňkové kapsy.

Většina strávníků z řad veřejnosti vyzkoušela jídelnu na doporučení známých. „Mně tuto možnost prozradila jedna paní profesorka z gymnázia. Zavítala jsem sem s ní, ochutnala jídlo a od té doby tu jsem každý den. Ze čtyř jídel, která tu jsou k dispozici, si vybere snad každý. Chuťově jsem velmi spokojená. Vyhovuje mi strava, která je vhodná pro děti, nemám ráda hospodská mastná jídla,“ říká Jitka Suchomelová, která ve čtvrtek také zlákala svoji známou.

„Že sem může chodit i veřejnost, jsem věděla, ale až když jsme dneska s dcerou potkaly paní Suchomelovou, tak jsme sem zkusily zajít. Vzaly jsme si jen polévku, protože nás tlačí čas. Za deset minut máme být s dcerou na logopedii, takže hlavní jídlo už bychom nestihly. Jídelnu asi využívat budeme. Je tu hezky a polévka nám chutná. Navíc cena je velmi příjemná. Za dvě polévky a jedno pitíčko jsem platila 21 korun,“ říká Pavlína Čiberová.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.